Tatran Hostinné "B" - Jiskra Bohuslavice 2:2 (2:1)

4. kolo 3. třídy

B mužstvo ztratilo 2 body

Sestava:Lánský – Drinka, Filczák, Podrazil, Hartl – Polák, Kosina, Pešta, Kvášovský (46. Hejný) –

Zeman (81. Seidl), Jelínek

Na hřiště Tatranu přijel vedoucí tým soutěže a zkraje první půle se dostal do vedení, když po rohovém kopu hlavičkoval nedůsledně pokrytý hráč na přední tyči a trefil míč dokonale – 0:1.

Domácí se však rychle oklepali, vytvořili si hned několik příležitostí a výsledek otočili. Nejprve se po individuální akci prosadil Martin Zeman a s přehledem skóroval – 1:1, poté zůstal na vápně již po několikáté trestuhodně volný Jenda Jelínek, který dostal Tatran do vedení – 2:1.Další akce domácích zůstaly nevyužity hlavně díky nepřesnostem před soupeřovým vápnem, a protože hostující středopolař těsně před koncem poločasu trefil krásnou táhlou střelou pouze břevno, šlo se do kabin za jednobrankového vedení Tatranu.

Ve druhém poločase si domácí udržovali mírnou převahu díky lépe fungující záložní řadě, ale několik útočných akcí vyšlo naprázdno kvůli nepřesným přihrávkám a tak zákonitě přišel trest. Po prohraném souboji před vápnem se ocitl hostující útočník zcela sám před gólmanem Lánským a nezaváhal – 2:2. Tatran chtěl získat vedení zpět. Ideální možnost dostal v podobě pokutového kopu, který rozhodčí nařídil za stažení Jendy Jelínka. Exekutor Tomáš Drinka zvolil tvrdou ránu doprostřed branky, ale padající gólman jeho střelu vytáhl na břevno. Závěr utkání už provázela řada nepřesností na obou stranách. Především domácí pokazili několik nadějných protiútoků, při kterých mohli přečíslit hostující zadáky a tak utkání skončilo remízou.

Autor: Luboš Horák