f s Statistiky
Aktualizováno: 26.10.2014 21:15

Vydřená výhra zajistila přezimování v čele tabulky ...

Sestava: Horák J. - Filcsák - Boháč (63.Ligas), Kosina, Celar - Polák R., Šus (20.Kundráč),  Šmucer, Jakoubek - Rodr, Petružálek
Branky: 18. Sledjuk, 21. Solnička - 9. a 16. Polák, 47. a 83. Jakoubek, 81. Filcsák
ŽK: 1:0
Rozhodčí: Tandler
Diváků: 90

V posledním podzimním kole se vydala rezerva na hřiště do sousední chotěvické vsi.  I když ze hřiště zmizely známé hromádky (jelikož byla neděle a krtci se zřejmě vydali do kostela), přesto se hrálo na těžkém terénu.
Začátek utkání jsme zaspali a dovolili tak domácím dostat se do lehkého náporu. Budíček zavelel v 9.minutě Polák, který břichem zužitkoval centr Jakoubka - 0:1. Poté jsme srovnali s domácími krok a začali je přehrávat. Ve 14.minutě si se střelou Jakoubka gólman ještě poradil, dvě minuty na to už ale lovil míč ze sítě podruhé. To si na přesný Celarův pas za obranu naběhl Polák a vstřelil jubilejní čtyřicátý gól béčka v soutěži - 0:2. Vše vypadalo na pohodový zápas, ale opak byl pravdou. Najednou jsme si kloudně nedokázali přihrát, zbytečně jsme ztráceli míče a pouštěli tak domácí do jedné šance za druhou. Pokud by se filmaři rozhodli natočit pokračování filmu Kožené slunce, mohli přijet do Chotěvic a ušetřili by za herce. Všechno by obstaral kompars v našem podání. Není proto divu, že se domácím zakrátko podařilo vyrovnat. V 18.minutě nejprve Joska první střelu vyrazil, ale na dorážku už byl krátký - 1:2. O chvíli později Filcsák nešťastně tečoval střelu Solničky a Joska neměl nárok - 2:2. A mohlo být ještě hůře, naštěstí domácí byli v zakončení nemohoucní a Joska v bráně už asi nepamatuje, kdy si takto zachytal. Ze strany Tatranu stojí snad za zmínku jedině situace ze 33.minuty, kdy byl ve vápně zkosen Petružálek, ale píšťalka rozhodčího mlčela. Do kabin se tak odcházelo za milosrdného stavu 2:2.
    Po přeskupení řad už byl zaplaťpánbůh druhý poločas o něčem jiném. Hned na jeho začátku si vzpomněl Jakoubek na to, že kdysi dával góly a vyslal pumelici ze třiceti metrů, která skončila pod břevnem překvapeného gólmana - 2:3. Chuť některých domácích hráčů pak opadla a Tatran hrozil z rychlých protiútoků. Po jednom z nich našel Petružálek před bránou Filcsáka - ten se ale teprve zastřeloval. Chotěvice se ještě snažili s výsledkem něco udělat, jejich akce už ale končili většinou před vápnem. Na gól se tak čekalo až do 81.minuty, kdy domácí chybovali v rozehrávce, míče se zmocnil Filcsák, podíval se a technickou střelou do růžku branky upravil na 2:4. Opaření domácí pak jen sledovali Šmucera, který z vlastní půlky obešel vše, co mu stálo v cestě a z jeho akce profitoval Jakoubek, jehož umístěná střela se odrazila od tyče do sítě - 2:5. Tatran tak veze očekávané tři body, ale nutno dodat, že se na ně hodně nadřel.
     Přeji hezké vánoce a úspěšný nový rok. Další zápas, dá-li Bůh a nedojde opět k rozpuštění, sehraje béčko až na jaře 2015.

Autor: Zdeněk Macháček