FK HAVEX Strážné - TJ Tatran Hostinné "B" 4:3 (2:1)

3.kolo 3.třídy

Sestava:Lánský - Kracík (Saidl),Jelínek,Kvášovský,Hartl - Celar,Dědek,Pešta,Geletič - Hejný,Polák

Do Strážného jsme přijel ve dvanácti lidech připraveni sebrat soupeři všechny body.

V kabině  vládla dobrá nálada.Do zápasu jsme vstoupili mírně nabuzení ale zaskočila nás soupeřova aktivní hra a po pár minutách měl soupeř znatelně více ze hry.K tomu všemu si Jaromír Kracík obnovil zranění, jež ho zlobilo v posledních dnech a proto jsme museli velmi záhy sáhnout po prvním a jediném střídání.Pomalu přibýval tlak domácího mužstva.Sotva jsme se stihli oklepat ze soupeřova náporu a ujali se vedení po zkušeném vyčkání Míry Dědka na hranici vápna, kde z první poslal odražený míč k levé tyči  po zemi za záda obrany i brankaře soupeře.Nestihly uběhnout ani dvě minuty a soupeř vyrovnal po chybě a nedůraznosti v naší obraně.Do poločasu stihli domácí ještě otočit a tak skončil poločas 2:1.

O přestávce  v kabině místo obávaného hřmění zavládl klid a rozjímání.Hráči ze sebe shodili psychickou deku a natěšeni nastoupili do druhého poločasu.Tam jsme se už ujali taktovky my a tlačili jsme soupeře v jejich vlastní polovině.Jim se však podařil ojedinělý protiútok a zvýšili na 3:1 z pohledu domácích.Ani to však nedostalo rezervu Hostinného do kolen a pokračovali jsme nadále ve stejném duchu.Kýženou kontaktní branku vstřelil opět Míra Dědek a úporný tlak našeho mužstva gradoval, když Petr Hejný vstřelil vyrovnávací gól karambolovým úderem se spodní pravou falší odrazem od hlavy obránce do horní levé poloviny  domácí svatyně.Skóre bylo 3:3 a my jsme se mnohdy až bezhlavě hnali do útoku a zapomněli na zadní vrátka.Poslední hřebíček do rakvičky nám zarazili domácí hráči v podobě skóre 4:3 a to už bylo i na rezervu Hostinného kádru moc a s tím jsme se už nestihli vyrovnat.I přes velmi sympatický výkon jsme si nakonec neodvezli ani bod.

Chtěl bych podotknout že výkon hlavního arbitra byl velmi podprůměrný a začalo to již v úvodních minutách, kdy pískl nesmyslnou penaltu proti hráčům hostí.A následně kupil chyby jednu za druhou po dobu celého zápasu a tím znechucoval hru hráčům na obou stranách.Ani domácí fanoušci nebyli příjemní a neprojevovali se v duchu sportovního zápolení a fair play.

Autor: Luboš Horák