Tatran Hostinné "B" - Sparta Úpice "B" 4:2 (1:0)

Sestava:  Lánský - Filcsák - Janouch, Harvančák, Slavík - Jelínek ml., Kudrna, Nosek, Nossek - Polák, Smetana

Branky: 9´ a 65´ Polák, 70´ Smetana, 84´ Nossek - 46´ Winter, 83´ Kaplan

ŽK: 1:5 (Smetana)

ČK: 1:0 (50´ Filcsák)

Rozhodčí: Beránek - Žerovnický, Tobiáš

Diváků: 95

V historicky prvním barážovém utkání pro Tatran hraném ve Volanově měl Tatran problém dát dohromady 11 hráčů. Baráž přišla nečekaně a tak měli někteří hráči už naplánován jiný program, jiní se den předem tak ožrali, že nebrali telefon a když ho vzali, tak ani nemohli mluvit. A tak do Volanova odcestovala jedenáctka statečných s cílem porvat se o postup.

Od začátku byla Úpice aktivnější, jenže z ničeho nic udeřilo na druhé straně. V 9. minutě neudržel brankář Úpice centr Nosska z levé strany a Polák pohodlně skóroval do prázdné branky. I po obdržené brance měla Úpice míč častěji na kopačkách, do šance se dostal Trunkát, míč ale dobře nezpracoval a ten mu odskočil. Ve 27. minutě vyráží úpický gólman střelu Poláka i následnou dorážku Noska. Ve 35. minutě měl příležitost úpický Kejzlar, branku netrefil a trestný kop Fingera mezi tyče také nesměřoval. Před půlí pak pěkně vystřelil Polák, avšak kousíček vedle branky.

V úvodu druhého dějství po individuelní akci odcentroval z levé strany Finger a jeho spoluhráč Winter hlavou vyrovnal. Volný kop Trunkáta o chvíli později vyrazil Lánský. V 50. minutě byl přísně vyloučen Filcsák, kterého sudí Beránek zřejmě nemá příliš v lásce a Tatran dohrával o desíti - navíc ho o minutu později zachránila levá tyč po střele Kaplana. Na druhé straně po rohovém kopu Poláka vyhlavičkovával Mesner míč z brankové čáry. V 65. minutě chybovala úpická defenzíva, když Janouch našel dlouhým pasem Poláka a ten podél vybíhajícího gólmana skóroval podruhé. Chvíli na to volný kop Trunkáta směřoval mimo, na druhé straně trefil Smetana tyč branky Úpice. V 70. minutě uvolnil Nosek Smetanu a ten přehodil gólmana - 3:1.  Minutu na to mohl Smetana skórovat podruhé, ale jeho střela těsně minula pravou tyč. V 74. minutě po přímém kopu Slavíka hlavičkoval do sítě Nossek - rozhodčí však viděl faul a gól neplatil. Na druhé straně podržel Tatran gólman Lánský, když vyrazil hlavičku Mesnera. V 83. minutě po obléhání branky Tatranu snížil dorážkou Kaplan, ale na druhé straně hned odpověděl po přiťuknutí Slavíka střelou k tyči Nossek - 4:2. A když v samém závěru znovu podržel Tatran brankář Lánský při šanci Wintera, mohl se slavit zasloužený postup.

Pochvalu zaslouží všichni hráči za bojovnost a obětavost. Když už bych měl někoho vyzdvihnout, tak mladíky: útočné duo Polák - Smetana a vzadu bezchybný Janouch.

Autor: Zdeněk Macháček