Jiskra Horní Maršov „B“ – Tatran Hostinné „B“ 2:3 (1:3)

Sestava: Horák L. - Kudrnovský, Punner, Sokolovič (Boháč) - Kosina (Rosa), Novotný J. - Sobotka (Krafek), Dědek, Bujárek - Hartl, Brzák

Branky: Chudoba, Topalovski – Dědek, Bujárek, Hartl
Rozhodčí: O. Gernát
ŽK: 1:1 (Sobotka)

Mužstvo Tatranu Hostinné „B“ zajíždělo ke svému premiérovému utkání, na jak se později ukázalo, velmi horkou půdu do Maršova. Příjemný stadiónek s výbornou kulisou byl svědkem zajímavého duelu, k jehož atraktivitě přispěla obě mužstva.
Ve třetí minutě utkání o sobě dali vědět hosté, jmenovitě Miroslav Dědek, který vyslal snad první střelu utkání a hned znamenala změnu skóre ve prospěch Hostinného. Hráči Maršova v těchto chvílích zápasu jakoby jen šlapali vodu a po několika dalších brankových příležitostech hostí došlo pár metrů za pokutovým územím domácích k faulu. Míč si postavil Zdeněk Bujárek a výstavní střelou po zemi kolem zdi se trefil a zvýšil tak stav na 0:2. V tuto chvíli si nikdo nepřipouštěl, že zápas vyvrcholí v drama, zvlášť když po půl hodině hry namlsal diváky z třiceti metrů parádním a především pohotovým lobem Jiří Hartl, který zaskočil vyběhnuvšího strážce domácí branky. Do té doby solidně pracující stroj značky Tatran začal skřípat. Do konce první půlky chybělo slabých sedm minutek a stalo se to, co se stát muselo. Domácí útočník Chudoba utekl po pravé straně všemu a všem, poradil si i z hostujícím brankářem Lubošem Horákem a vykřesal tak pro svůj tým jiskřičku naděje. Po přestávce ve hře hostujícího Tatranu začalo docházet k stále častějším nedorozuměním a bylo zřejmé, že síly ubývají. Čím více sil ubývalo Tatranu, tím větší křídla narůstala hře maršovských. Nutno podotknout, že defenzíva domácí do jasných šancí nepouštěla a když už, tak podržel brankář Luboš Horák. Zhruba dvacet minut před koncem se v ostrém souboji zranil „ironman“ Tatranu Roman Kosina, kterého vystřídal debutující Lukáš Rosa, který v premiéře nezklamal. Z mohutného tlaku domácích těsně před závěrečným hvizdem píšťalky rozhodčího padl poslední gól střetnutí, kdy se v mlýnici před brankou Tatranu nejlépe orientoval domácí Topalovski. Další šance byly k vidění na obou stranách ale z těchto mráčků již nezapršelo a tak i přes bezmála sedmiminutové nastavení dokázal Tatran udržet cenné vítězství a odvézt tak do Hostinného po šesti letech tři body získané „B“ týmem mužů.

Autor: Luboš Horák