Hostinné "B" - Prosečné 2:0 (0:0)

První jarní zápas a zároveň velmi vyrovnané derby rozhodly před nabitým hledištěm standardní situace.

Sestava: M. Jakoubek - Petera (45. Celar), Doubek, Kutifel, Hartl - Boháč, Punner, Petružálek, Kvášovský (65. Vít) - Jelínek, L. Kováč (45. Slivko)

ŽK: 2:1

ČK: 1:0

Diváků: 120

Rozhodčí: Imlauf

Derby začalo velmi vlažně, jelikož na obou stranách byl znát dlouhý herní výpadek a u některých jedinců i tréninkový. O první vzrušení se postaral až Máca Jakoubek, jenž vyslal na steč Lukáše Kováče, který gólmana sice překonal, ale proti prvnímu jarnímu zářezu byl trávník, který svým "vykouklým drnem" balón před brankovou čárou zastavil. V 17. minutě Jarda Kutifel naznačil, co by mohla být cesta k rozhodnutí tohoto duelu - standardní situace - tentokrát ovšem střela prosvištěla tesně kolem "okna". Do poločasu se ozvali i hosté, ale Máca Jakoubek byl na svém místě, a tak šli borci do šaten za vyrovnaného stavu.

Na začátku druhého poločasu se postaral o vzrušení vystřídavší domácí hrající trenér Martin Celar, kdy svoji chybou vyslal do brejku hostujícího Chuťku, který svoji tutovku naštěstí promrhal. Poté se ale domácí vytasili se svoji parádní disciplínou - standardními situacemi - exekutor Jarda Kutifel postupně naservíroval balón na stříbrném podnosu v 52. minutě Kubovi Kvášovskému, který to nedokázal usměrnit mezi 3 tyče, v 56. minutě Honzovi Jelínkovi, který už ale poslal domácí výstavní hlavičkou do vedení (1:0), a nakonec v 79. minutě z rohu Pegimu, který se taktéž hlavou nemýlil (2:0). Do konce zápasu už se moc podstatného nestalo až na zbytečné vyloučení Jirky Hartla v  87. minutě za nesportovní chování.

Přístí týden můžete naše béčko podpořit v neděli 19. 4. od 13 hodin ve Starých Bukách proti AFK Velká Úpa.

Autor: Luboš Horák