Jiskra Podhůří B – Tatran Hostinné B        5:3  (2:0)

Sestava Tatranu: Celar – Jakubec, Sokolovič, Doubek, Müller – Geletič, Nossek, Saidl, Kvášovský – Růžička, Ferenci

Branky Tatranu: Saidl, Kvášovský, Ferenci

Žluté karty: Geletič, Sokolovič, Růžička

V rámci 10. kola jsme zajížděli do Podhůří v sestavě, kterou se podařilo dát dohromady za pět minut dvanáct. Tímto bych chtěl poděkovat dorostencům a klukům, co s námi netrénují, že byli ochotni doplnit torzo našeho kádru.

Samotný zápas jsme nezačali špatně, hra byla vyrovnaná a v úvodu jsme měli i několik náznaků šancí, ale buď jsme pokazili finální přihrávku, nebo  naše střely byly jen propagačního charakteru. To domácí nás v produktivitě předčili. Zhruba ve dvacáté minutě přišel úvodní gól, kdy zaváhal v bráně Celar a domácí hráč ho s přehledem přehodil  1:0. Chvíli poté jsme po špatně zahraném offside systému dostali druhý gól, když první střelu domácího útočníka Celar ještě vyrazil, ale na dorážku byl již krátký  2:0. V  závěru poločasu jsme ještě mohli výsledek zkorigovat, avšak Růžička nevyřešil situaci, kdy se ocitl zcela sám před gólmanem, ideálně a získali jsme pouze rohový kop, z kterého jsme již branku neohrozili.

Druhý poločas se změnil v divokou přestřelku. Kontaktní gól jsme dali zhruba v 65. minutě. To Saidl ve skluzu doklepl míč z bezprostřední blízkosti do sítě  2:1. Bohužel, chvíli poté jsme špatně bránili při rohovém kopu soupeře a velmi záhy jsme opět nabrali dvoubrankové manko 3:1. Po další zbytečné ztrátě míče následoval průnik domácího středopolaře celou naší zkoprnělou obranou, který zastavil až Sokolovič za cenu žluté karty a pokutového kopu, ten sám postižený s přehledem proměnil 4:1. Další úprava skóre přišla po přímém kopu Kvášovského, na jehož střelu malý gólman soupeře nedosáhl  4:2. Závěr byl v režii Ferenciho. Nejdříve soupeři obrovskou hrubkou daroval pátý gól  5:2 a těsně před koncem zakončil své sólo  přízemní střelou k tyči  5:3.

Autor: Jakub Kvášovský