27.ročník MAP - zpráva
f
Aktualizováno: 05.02.2018 16:33

17. 7. 2014

Letošní ročník navštívilo hned několik nováčků z různých koutů ČR. Byli to SK Hranice, Slovan Broumov, sousední TJ Rudník, Západočeši SK Kdyně 1920, RSKM Tanvaldsko a Jiskra Hořice. Pro diváka zajímavé porovnání herních stylů a pojetí hry.
Páteční příjezdy tradičně využívají týmy z větších vzdáleností a ani letos tomu nebylo jinak. Jako první se v poledních hodinách hlásili zástupci 1. Moravskoslezské ligy žáků – SK Hranice.V podvečer dojížděli další.Postupně se tak plnilo i stanové městečko na stadionu. Bohužel dojem mírně kazilo počasí – rtuť teploměru nepřekročila čtrnáct stupňů.
Se sobotním ránem , tradičním rautem s trenéry a slavnostním zahájením se přeci jen mírně oteplilo. Na fotbal však počasí ideální. Slavnostní výkop , jak je již zvykem,měl opět starosta Města Karel Klíma. Start MAP 2014 byl zahájen. Úvodní duel zápasů ve skupinách odehráli SK Hranice a RSCM Rozkoš (2:0). Následovalo dalších devatenáct utkání dle rozpisu.
Skupinu A podle očekávání vyhrálo mužstvo SK Hranice, když ztratilo body jen za bezbrankovou remízu s jediným zahraničním účastníkem Goksir Granit Roztoka (PL). TJ Rudník překvapil druhým místem se dvěma výhrami – 2:0 RSCM Rozkoš a 1:0 G.G.Roztoka (PL).Jediná vstřelená branka a dvě bezbrankové remízy ve skupině stačilo SK Kdyni 1920 na třetí místo. Ze čtvrtého, posledního postupového pak RSCM Rozkoš (4 body). Favorit skupiny B FK Brandýs Boleslav si postup zkomplikoval dvěma remízami s Tanvaldskem a Hořicemi. Naopak překvapilo ve skupině RSKM Tanvaldsko, které neokusilo hořkost porážky. Se třemi výhrami a jednou remízou postoupilo z prvního místa ! Na třetím skončil Slovan Broumov (6 bodů) a čtvrtí hráči Hořic. Ti v důležitém zápase o postup porazili domácí . Tatran začínal proti RSKM Tanvaldsko (0:3). Velmi mladý tým domácích postupně nestačil na Jiskru Hořice (0:3), Slovan Broumov (0:5) a FK BB (0:6). Zůstal tak ve skupině na nepostupovém místě.
Zápasy základních skupin končili před devatenáctou hodinou sobotní. Následovala večeře a příprava na večerní program. V restauraci Salaš bylo možné sledovat zápasy z MS ve fotbale v Brazílii. Kdo měl zájem o diskotéku, ta byla připravena na betonové terase u restaurace. Mezitím se připravoval prostor na hrací ploše pro noční vystoupení. Hlavními aktéry byla dívčí taneční skupina SIDERIA. Program byl kombinací tance, černého divadla a laserového show. Asi dvacetiminutový program účastnic československého Talentu pak ukončil tradiční ohňostroj.
Neděle začala čtvrtfinálovými zápasy. SK Hranice – Jiskra Hořice 2:0, SK Kdyně – FK Brandýs Boleslav 0:3, RSKM Tanvaldsko – RSCM Rozkoš 1:1 (1:3pen), TJ Rudník – Slovan Broumov 1:1 (0:2pen). O 9-10 místo sehráli domácí dvoukolově proti Goksir G Roztoka – 0:1 a 1:2. Následovala utkání poražených čtvrtfinalistů .  Jiskra Hořice – SK Kdyně 1920 0:0 (10:11pen)!
RSKM Tanvaldsko – TJ Rudník 1:0. Ve třináct hodin se odehrálo první semifinále a následovalo druhé. SK Hranice- FK BB 2:0 a RCSM Rozkoš- Slovan Broumov 0:1. Zápas o 7 až 8 místo Jiskra Hořice – TJ Rudník 0:2, o 5 až 6 místo SK Kdyně – RSKM Tanvaldsko 0:0 (2:1pen). Kuriózní příběh, který na MAPu nemá obdoby odehrál tým SK Kdyně 1920 J. Na celém turnaji vstřelil ze hry pouze jedinou branku a dvakrát v play off vyhrál penaltový rozstřel .To však stačilo na páté místo !!! Ještě před tím, než byl rozehrán zápas o třetí místo vystoupily pod vedením Denisy Horákové mažoretky Isabelle. Po asi desetiminutovém povedeném programu následovali poslední dva zápasy nedělního dne. O bronz hráli FK BB – RSCM Rozkoš 3:0. Boleslavští ani letos nejeli domů bez medaile. Do finále pak postoupila SK Hranice a Slovan Broumov. Broumov s favoritem odehrál překvapivě vyrovnanou partii (0:0). Muselo se tedy i ve finále rozhodovat na pokutové kopy. SK Hranice soupeře v této disciplíně zdolala 2:1 a zapisuje se do historie jako 27 vítěz M.A.P.
Ideální jedenáctka All stars MAP 2014
                                                         Brankář
                                                    Dušan Jánošík
                                                    Tatran Hostinné
                                                         Obránci
Dominik Vávra            Vojtěch Bílý         Karel Táborský  Adam Hájek
SK Kdyně 1920           RSCM Rozkoš  Jiskra Hořice       FK BB
                                                       Záložníci
Maciej Aleksiuk       Michaela a Kamila Dubcová  Tomáš Frydrych
G.G.Roztoka (PL)                    SK Hranice               Slovan Broumov
                                                        Útočníci
                  David Balog                                         Karel Jakub
                 TJ Rudník                                               RSKM Tanvaldsko
Cenu Fair play o které rozhodují rozhodčí, získalo mužstvo Slovan Broumov
Nejmladším hráčem se stal Filip Čáp – TJ Rudník. Nejlepší brankář Dušan Jánošík z domácího Tatranu Hostinné. Nejlepším hráčem se stala Michaela Dubcová – SK Hranice. Nejlepší střelec s pěti trefami byl David Balog –TJ Rudník.
Celkové pořadí:
1 SK Hranice, 2 Slovan Broumov,3 FK Brandýs Boleslav, 4 RSCM Rozkoš, 5 SK Kdyně 1920, 6 RSKM Tanvaldsko,7 TJ Rudník, 8 Jiskra Hořice, 9 Goksir Granit Roztoka (PL), 10 Tatran Hostinné.
Poděkování pořadatelům – M.Kudrnovský,Z.Němec,M.Polomčák,B.Lánská,J.Kvášovský,L.Trejtnarová,J.Polomčák a J.Zítko.
Poděkování patří také partnerům turnaje- Královéhradecký kraj, Město Hostinné, Tělovýchovná Jednota Tatran Hostinné, Kominíci Hostinné, Jaroslav Olša Hostinné,Penzion 14, Radim Kovář – Future Fin, Josef Brzák – Grafika, Asekol, Ladislav Brádler , Fotogold s.r.o. Trutnov.  
 
Autor: Luboš Horák
05.02.2018
foto
Přečteno: 1507x

Související články


Diskuse k článku

Pro přidávání příspěvků do diskuze se musíte přihlásit
23:10:28 © Luboš Horák (2008 - 2024)