29.ročník Memoriálu Ant. Plecháče - Czech cup 2016
f
Aktualizováno: 05.02.2018 16:26

11. 8. 2016

O víkendu 25. a 26.6.proběhl již 29.ročník mezinárodního žákovského turnaje ve fotbale.Zúčastnilo se na dvanáct mužstev ze čtyř zemí. Osm z České republiky, dva z Německa a po jednom z Polska a Slovenska. Německo vyslalodo turnaje dvě družstva FSG Bensheim. A tým byl složen výhradně z chlapců, B tým byl kombinovaný s děvčaty. Polsko letos reprezentoval Wlókniarz Zgierz ( na turnaji již po třetí), OSK Sihelne za Slovensko mělo premiéru.  Na 250 dětí tak na tři dny obsadilo Městský stadion a částečně Hostinné. Od pátečního odpoledne se sjíždí týmy do svých předem zajištěných ubytovacích míst. Nejvíce účastníků rozbíjí tábor ve stanovém městečku na stadionu. Další například v ubytovně Skautu, Hotelu Dorinka nebo ve Sportovní hale.
 
Memoriál má i svůj páteční program. Večerní vystoupení Benjamings Clanu, hrající keltský energy folk přilákalo mimo turnajovou rodinu také spoustu hostiňáků. Začátek vystoupení byl mírně posunut , neboť kapela řešila zdravotní absenci jednoho z nich a narychlo povolala odpočívající houslistku. Ale pak svůj koncert rozjela naplno. Dále byl spuštěn prodej tiketů o hodnotné ceny charitativní akce ,, Jáchymek“. Souběžně běžela také finanční sbírka. Pořadatelé se letos rozhodli finančně pomoci rodičům čtyřletého Jáchyma Pyciaka se zdravotním postižením. V možnostech výhry byli originál prvoligové dresy s podpisy, reprezentační dresy, fotbalové míče, značková trika a hlavně první cena dres Pavla Nedvěda – Juventus Turín s podpisem.
 
Sobotní ráno před turnajem má své již zavedené pravidlo. V klubové restauraci je schůzka všech trenérů,vedení Města,sponzorů a dalších hostí.Pozvání přijali také p. Havlíček – bývalý člen KM KFS a profesor Zdeněk Fajfer – velký odborník na žákovskou tréninkovou tématiku. Během půlhodinky se probrali informace o herním řádu turnaje,úspěšnost sezóny jednotlivých týmů a zbyl čas i na diskuzi s hosty.
 
Devátá hodina je léty osvědčený čas na první turnajový zápas. Úvodní duel obstarali domácí Tatran a Loko Vltavín (0:0).  Předchází mu však tradiční čestný výkop ,který letos obstarala starostka paní Dagmar Sahánková.
 
Dále pak běží zápasy dle herního rozpisu. Končíme krátce před devatenáctou hodinou. Počasí bylo velmi náročné hlavně odpoledne, kdy teploty dosahovali vysokých hodnot. Výsledky domácího Tatranu ve skupině: 0:0 Loko Vltavín, 0:2 FSG Bensheim A, 1:0 AFK Pečky.
 
Sobotní večerní program účinkovala pražská skupina Infinitos. Přivezla velmi zajímavé ohňové show, kombinované s hudbou a zakončené ohňostrojem.Nedělní část turnaje započali vyřazovací zápasy , dále souboje o umístění. Čtvrtfinálová klání dopadla následovně.Loko Vltavín – RMSK Cidlina 0:0 (2:0 pen), W.Zgierz –OSK Sihelne 1:0, FSG Bensheim A – FK Jaroměř 1:3, AFK Pečky – Sp.Jablunkov 3:0  . Tatran odehrál skupinu o 9 -12 místo. S těmito výsledky : 2:1 Sokol Řepy, 4:1 FSG Bensheim B, 0:2 TJ Č.Kostelec.
 
  Podařilo se uhrát devátou příčku.Ovítězství v turnaji hráli Loko Vltavín a AFK Pečky. Vítězem se stali Loko Vltavín Praha,když v normální hrací době skončil zápas 0:0 a rozhodlo se až v penaltách.
 
 Třetí skončili FK Jaroměř, kteří o bronz obrali polskou Zgierz.
 
Celkové pořadí:1 Loko Vltavín,2 AFK Pečky, 3 FK Jaroměř,4 Wlókniarz Zgierz (PL), 5 Spartak Jablunkov,6 RMSK Cidlina Nový Bydžov,7 FSG Bensheim A (D),8 OSK Sihelne (SVK),9 Tatran,10 FSG Bensheim B,11 Červený Kostelec,12 TJ Řepy
 
 
 
Vyhlášení All Stars týmu:
 
Brankář – Stanislav Pulda , Loko Vltavín
 
Obránci – Radek Beran, FK Jaroměř
 
                 Vojtěch Řezáč , RMSK Cidlina NB
 
                 Pavel Mikšovský, Tatran Hostinné
 
                Luca Knaup , FSG Bensheim
 
Záloha -  Jan Vilím , AFK Pečky
 
               Peter Dyubašák , OSK Sihelne
 
               Ekin Bozkaya , FSG Bensheim
 
Útok -     Lukáš Cieciala , Sp. Jablunkov
 
               Michaela Khýrová, FK Jaroměř
 
               Dominik Barylak, Wl.Zgierz
 
Další ocenění: nejmladší hráč – Maroš Kekejšak , OSK Sihelne
 
                        Cena Fair Play- RMSK Cidlina Nový Bydžov
 
                        Nejlepší hráč – Michaela Khýrová , FK Jaroměř
 
                        Nejlepší brankář – Vojtěch Dressler , Tatran Hostinné
 
                        Nejlepší  střelec – Lukáš Cieciala , Spartak Jablunkov
 
                        Miss turnaje – Michaela Khýrová, FK Jaroměř
 
 
 
Poděkování partnerům a sponzorům akce:
 
Město Hostinné,TJ Tatran, Královéhradecký kraj, Fotbalový oddíl,Kominictví Hostinné,Josef Brzák Grafika,Restaurace u Soudku,Ladislav Brádler Dubenec,Penzion 14, Jaroslav Olša, Radim Kovář Futurefin
 
…dále pořadatelům : J.Kvášovský,M.Celar,M.Polomčák,M.Kudrnovský,B.Lánská,L.Trejtnarová,P.Lorenz,T.Valeš,Z.Krausowicz.
 
 MAP 2016 BENJAMING`S CLAN 2 - YouTube
 
Benjamings clan na TATRANU - YouTube
 
MAP OHNOSTROJ 2016 - YouTube
Autor: Luboš Horák
05.02.2018
foto
Přečteno: 1604x

Související články


Diskuse k článku

Pro přidávání příspěvků do diskuze se musíte přihlásit
21:05:22 © Luboš Horák (2008 - 2024)