25.ročník M A P - Czech cup 2012
f
25. 11. 2012
Letos se podařilo fotbalovým organizátorům uspořádat již pětadvacátý ročník této tradiční žákovské akce.Toto datum bylo také důležité z pohledu domácích fotbalistů. V sobotu při slavnostním zahájení byl předán nově zrekonstruovaný areál zázemí  a šaten  místnímu oddílu za přítomnosti starosty Karla Klímy. Přítomni byli i významní hosté z partnerského Bensheimu , kde nechyběl ani starosta Thorsten Herrmann. Oddíl se tak dočkal po letech důstojných prostor pro sportující mládež a dospělé.
 
Samotný Memoriál však začal již pátečním odpolednem. To se postupně všechna zúčastněná mužstva ubytovávala v areálu stadionu. Prostor kluziště letos téměř nestačil pro parkující auta a karavany. Stanové městečko se rozrostlo i na přilehlé plochy kolem hřiště, a kdo se nechtěl  tísnit ,využil ubytování ve Skautu. 
 
Sobotní hrací den zahajoval čestný výkop v česko-německé spolupráci o hodině deváté. To oba starostové, Karel Klíma a Thorsten Herrmann oficiálně odstartovali letošní Czech cup. Od pořadatelů odměnou obdrželi originální trička  z limitované sady k právě probíhajícímu turnaji.
 
Úvodní zápas patří tradičně domácímu Tatranu, ve kterém podlehl Sokolu Košťany 0:1. Následovalo dalších devatenáct utkání v základních skupinách . Takto vypadali výsledky z pohledu tabulek : A-   1. S.Košťany  9b  5:0, 2. SK Kosmonosy  6b  3:3, 3. Tatran  3b  3:3, 4. FC Hradec Král. 0b  0:5.   B-  1. Rapid Liberec  7b  2:0, 2. Tatran Rako Rakovník  4b  2:2, 3. FK Brandýs-Boleslav  4b  2:1,  4. Jiskra Jaroměř  1b  1:4.   C-  1. Loko Vltavín Praha  5b  2:1, 2. FC Vrchlabí  4b  6:2,  3. Sokol Stěžery/Probluz  4b  1:5,  4. Sokol Třebeš  2b  0:1. Hrací den končil po devatenácté hodině sehráním prvních dvou čtvrtfinálových zápasů. Sokol Košťany v. FK Brandýs/Boleslav  0:2 a Loko Vltavín v. Tatran Rakovník 0:0  (1:3 pen).
 
Podvečerní program obstaral DJ Slávek Šmíd, když svojí produkcí rozhýbal místní parket. Vrcholem večera byla dvaadvacátá hodina, kdy umělecká skupina Infinitos z Prahy předvedla svojí ohnivou show. Vystoupení plné ohnivých efektů, tance a gymnastických kousků. Program je zakončen stylově povedeným ohňostrojem .
 
Nedělní pokračování bojů o Czech cup 2012 začal již o osmé hodině ranní. Druhá dvě čtvrtfinále sehráli dvojice SK Kosmonosy - FC Vrchlabí  1:1 (0:1 pen) a Sokol Stěžery/Probluz - Rapid Liberec  1:1 (0:2 pen). Mužstva, která se do závěrečných bojů o medaile nedostala, hrála další zápasy o umístění.Tatran bohužel letos nepostoupil o horší skóre. Musel tak bojovat o deváté až dvanácté místo s FC Hradec Králové, Jiskrou Jaroměř a Sokolem Třebeš. Neprohrál pak už ani jeden zápas. Po výsledcích 1:0 a bezbrankové remíze uhrál devátou pozici. První semifinále sehráli Brandýs/Boleslav v. Tatran Rakovník bez branek. Boleslavští vyhráli na penalty 2:0 ! Ve druhém porazilo Vrchlabí - Rapid Liberec 1:0.Bylo tak již jasné. kdo hraje o letošní pohár ve finále.Postupně vrcholili zápasy o umístění. O sedmé místo Loko Vltavín přehrál jasně Sokol Stěžěry/Probluz  2:0.Pátou příčku vybojovali Košťany až na penalty nad SK Kosmonosy. V boji o bronz rozhodla jediná branka Rakovníku proti Rapidu Liberec. Ve finále se střetli ti nejlepší v turnaji. Brandýs/Boleslav - FC Vrchlabí . Středočeši měli ve finále více sil a výsledkem 1:0 tak rozhodli o letošním vítězi Memoriálu Antonína Plecháče !
 
Individuelní ceny turnaje: nejslušnější tým - fair play ,dle rozhodčích se stalo družstvo juniorek FC Hradec Králové. Nejmladším hráčem se stal Adam Hájek z mužstva Brandýs/Boleslav. Nejlepším brankářem turnaje se stala Tereza Němcová z FC HK. Ze stejného oddílu byla i nejlepší hráčka - Pavla Novotná. Nejlepší hráč byl Milan Herz z FC Vrchlabí,tento oddíl měl i nejlepšího střelce - stal se jím Martin Stránský. Speciální cena turnaje - Miss sympatie dle hráčů a trenérů získala Kateřina Dubnová ze Sokolu Košťany.
 
Vedení turnaje sestavilo také All stars letošního ročníku: brankář T.Němcová (FCHK), obránci  T.Marek (Tatran), A Staněk (Třebeš), D.Valášek (Jaroměř), záložník  J.Bohm (Liberec), P.Kábele (Rakovník), A. Nezbeda (FKBB), D.Hančar (Kosmonosy), útočník A.Amiti (Košťany), M.Herz (Vrchlabí), K.Klečadský (Loko Vltavín).
 
Celkové pořadí :  1 FK Brandýs/Boleslav  2. FC Vrchlabí  3. Tatran Rako Rakovník, 4. Rapid Liberec  5. Sokol Košťany,  6. SK Kosmonosy  7. Loko Vltavín Praha  8. Sokol Stěžery/Probluz  9. Tatran Hostinné  10. Jiskra Jaroměř  11. Sokol Třebeš  12. FC Hradec Králové 
 
http://www.youtube.com/watch?v=qSW1yFspad8&feature=youtu.be
 
http://www.youtube.com/watch?v=YNRSnHmn9YI&feature=youtu.be
Autor: Luboš Horák
05.02.2018
foto
Přečteno: 1182x

Související články


Diskuse k článku

Pro přidávání příspěvků do diskuze se musíte přihlásit
14:04:09 © Luboš Horák (2008 - 2023)