23. ročník M A P - Czech cup 2010
f
23. 10. 2012
Tatran pořádá již po třiadvacáté žákovský turnaj Memoriál Antonína Plecháče Czech cup v Hostinném.Přihlášeno osm týmů. Ze Slovenska přicestoval Oravan Rabča, děvčata z FC Hradec Králové, přeborník zlínského kraje TJ Valašské Meziříčí, zástupce teplicka Sokol Košťany. Dále tradiční účastníci Jiskra Jaroměř, Sokol Třebeš, FK Brandýs - Boleslav a domácí Tatran. Původně měli o turnaj zájem ještě další čtyři oddíly, ovšem začátek prázdnin ovlivnil počty hráčů v mužstvech natolik, že svojí účast nakonec museli odříct.
 
Pátek je vždy ve znamení příjezdů jednotlivých výprav.Ne jinak tomu bylo i letos.Většina dorazila již odpoledne, neboť nechtěla přijít o přímé přenosy právě probíhajícího mistrovství světa ve fotbale.Počasí přálo , a tak se většina zúčastněných ubytovala ve stanech přímo v areálu.
 
Hlavní program přišel však až se sobotním brzkým ránem. Čestným výkopem o deváté zahájil starosta města Karel Klíma první fotbalový zápas mezi domácím Tatranem a FK Brandýs -Boleslav (0:3). Následovala postupně další utkání v osmičlenné základní skupině. Herní systém každý s každým připravil mužstvům notnou dávku zápasů. Poslední zápas soboty končil krátce po devatenácté hodině!!! Domácí Tatran sehrál první den pět zápasů. Podlehl FK Brandýsu 0:3, Val.Meziříčí 0:2, Oravanu Rabča 0:3. Body bral za remízu se Sokolem Třebeš 1:1 a za vítězství v duelu s FC Hradec Králové 2:1. Jeden z doprovodných programů na sobotu byl seskok parašutistů Aeroklubu Nové Město nad Metují. V osmnáct hodin bylo na krátko přerušeno fotbalové klání. Počasí letos přálo, a tak seskok na cíl na fotbalové ploše dokonale vyšel. Přihlížející pak výkon náležitě odměnili potleskem. Po večeři , která bývá zajištěna již pravidelně v restauraci U Bicana se rozběhla doskotéka. Celý areál byl ta na nohou do večerních hodin. Po dvaadvacáte hodině byl odpálen ohňostroj a pomyslně tak zakončil sobotní program.
 
Nedělní dopolední hodiny patřily dohráváním zápasů v základní skupině. Po prvním dni již bylo patrné, které týmy budou bojovat o příčky nejvyšší. K favoritům patřil FK Brandýs -Boleslav,Jiskra Jaroměř, Val. Meziříčí a Sokol Třebeš. Domácí odehráli dva zápasy . Podlehli Sokolu Košťany 0:2 a překvapivě uhráli bod za bezbrankovou remízu s Jiskrou Jaroměř. S pěti body se dostali do skupiny bojující o páté až osmé místo.Spolu s Tatranem byl ve skupině Oravan Rabča,FC H.Králové a Sokol Košťany. V boji o vítězství v Czech cupu postoupili favorité - bez překvapení. Semifinále odehráli FK Brandýs -Boleslav v.Sokol Třebeš 0:1 a Jiskra Jaroměř v. Val.Meziříčí také 0:1. V utkání o umístění Tatran vrátil Oravanu porážku 2:1, následně podlehl Košťanům 1:3 a obsadil konečnou šestou příčku v turnaji. Loňský vítěz FK Brandýs -Boleslav se do finále tentokrát nedostal. Proti Jiskře Jaroměř (také loňský finalista) bojoval o bronz a ten nakonec získal za vítězství 2:0! Ve finále tak byl Sokol Třebeš a Val. Meziříčí. Valmez zvítězil nejtěsnějším skóre 1:0 a zapsal se do historických statistik Memoriálů v třiadvacáté historii. Získal také ocenění Fair play dle rozhodnutí rozhodčích.
 
Další individuelní ceny: nejlepší brankářkou se stala hráčka FC Hradec Králové Sabina Pelantová, nejlepším hráčem byl Daniel Kováč z Valašského Meziříčí, nejlepší střelec se sedmi trefami byl Lukáš Pazderka z FK Brandýs-Boleslav. Pořadatelé věnovali cenu i nejmladšímu hráči, a tím byl Alexandr Uhlíř ze Sokola Košťany ročník narození 1999. Připravená cena byla i pro Miss turnaje. Tuto hodnotili samotní hráči a vybrali Editu Váňovou  z oddílu FC Hradec Králové.
 
All stars Czech cupu: brankářka Sabina Pelantová FCHK, obránci Tomáš Bublák Oravan Rabča, David Lipert  Košťany, Jakub Kubín  Jaroměř, záloha Radim Jakoubek  Tatran, Nguyen Son Long  FK BB, Erik Dostál  Třebeš, Daniel Kováč  Valmez,  útočníci Lukáš Pazderka  FKBB, Edita Váňová  FCHK a Lukáš Janošek  Valmez.
 
Pořadí 23.ročníku: 1. TJ Valašské Meziříčí, 2. Sokol Třebeš, 3. FK Brandýs- Boleslav, 4. Jiskra Jaroměř, 5. Sokol Košťany, 6. Tatran, 7. Oravan Rabča (SVK), 8. FC Hradec Králové.
 
Zvláštní poděkování patří Městu Hostinné za vstřícný přístup a zaměstnancům Městské správy Hostinné za ochotu a pomoc při přípravách akce. Dále všem pořadatelům , kteří měli perný týden a někteří si neváhali vzít i vlastní dovolenou.
 
Autor: Luboš Horák
05.02.2018
foto
Přečteno: 1028x

Související články


Diskuse k článku

Pro přidávání příspěvků do diskuze se musíte přihlásit
11:39:27 © Luboš Horák (2008 - 2022)