22.ročník Memoriálu Ant. Plecháče - Czech cup 2009
f
14. 10. 2012
Letošní ročník měl dvanáct přihlášených týmů, devět z Česka, dvě z Polska a jedno z Německa. V posledním týdnu před turnajem dělalo pořadatelům velké starosti počasí. Každodenní lijáky ztěžovali přípravy, ale s blížícím se víkendem se počasí umoudřilo. V pátek 26.6. se na stadion v Hostinném začala sjíždět mužstva již od odpoledních hodin. Důvod byl jasný. Zabrat si tak nejlepší místo pro ubytování ve stanovém městečku. Možnost ubytování bylo i v párty stanu firmy Texson ,které využilo mužstvo Slávie Hradec Králové. Slávisti si tuto prioritu zajednali s velkým předstihem.Další možností byl pronájem ubytovny Skaut, které využila mužstva Polska,Německa a Bohemiansu Praha. Posledně jmenovaný byl letošním nováčkem spolu z pražským Tempem a polským Zgierzem.
 
První špatná zpráva přišla z polského Wojcieszówa, když pro záplavy na druhé straně hranic nemohl místní klub odcestovat do Hostinného. To navíc komplikovalo již připravené rozlosování do turnaje. Ovšem problém to nebyl jediný. S blížícím se podvečerem se na obloze postupně zatáhlo. Bylo jasné, že ani pátek dešti neunikne. První hodinový déšť v osmnáct hodin ještě nikoho nevystrašil, přesto pořadatelé dělali opatření pro Slávisty v párty stanu. Dobře utěsnit konstrukci podlahy se jevil jako problém.Když však déšť spustil do dvaadvacáté hodiny ještě dvakrát a vydatně, museli tatraňáci situaci řešit. Narychlo ,,evakuovali" družstvo i z doprovodem do fotbalových šaten. Jejich párty stanem se hnala voda proudem a podmínky na spaní byly v ohrožení. Provizorně tak byl vyřešen pátek a během soboty bylo mužstvo už v DDM.
 
Turnaj začínal duelem domácího Tatranu proti loňskému vítězi - Jiskře Jaroměř! Tatran tento zápas zvládl vítězně a brankami Ouhrabky a Grima Jiskru porazil 2:1! Celý sobotním den se bojovalo ve třech skupinách, kde bylo celkem jedenáct týmů. V červené skupině s domácím Tatranem a Jiskrou Jaroměř byl ještě FSG Bensheim (D) složený z poloviny chlapců a děvčat. Čtvrtým byl RSCM Rozkoš.Modrá skupina byla bohužel tříčlenná. Bohemians Praha, Slávia Hradec Králové a SK Kosmonosy. Ve třetí zelené skupině byl Sokol Třebeš,polský Wlókniarz Zgierz,Tempo Praha a Slavoj Stará Boleslav.
 
Domácí ve druhém zápase porazili Bensheim 2:1. A to velmi brzo prohrávali 0:1! Stav otočili brankami Zajíčka a Ouhrabky. Velmi pozitivních šest bodů v základní skupině a jistota postupu. Třetí zápas proti RSCM Rozkoš rozhoduje pouze o čelu tabulky. Ten skončí smírně 1:1 (Zajíček). Tatran se sedmi body bez porážky přepisuje svoji historii na MAPu. Sobotní mače končili před sedmou hodinou večerní.Počasí vydrželo, sluníčko sice moc vidět nebylo, ale pro hráče podmínky ideální.
 
Ve skupinách:  A  1. RSCM Rozkoš  7b  8:1, 2. Tatran  7b  5:3, 3. Jiskra Jaroměř  3b  2:4, FSG Bensheim (D)  0b  1:8,   B 1. Bohemians Praha 10b  5:1, 2. SK Kosmonosy  4b  2:3, 3. Slávia Hradec Králové  3b  3:6,  C  1. FC Tempo 7b  5:2,  2. Wlokniarz Zgierz (PL)  4b  1:3,  3. Slavoj St. Boleslav  3b  3:4, 4. Sokol Třebeš  3b  5:5.
 
Nedělní ráno opět vyšlo na domácí. Tatran svedl čtvrtfinálový souboj proti Zgierzi (PL) - 0:0. Na penalty bylo polské mužstvo lepší -1:2 a postoupilo dál! Další semifinalisti byli Slavoj St. Boleslav ,Tempo Praha a Jiskra Jaroměř, která senzačně porazila favorita Bohemians na penalty 4:3!!! Semifinálové dvojice: Slavoj v. Tempo 2:0  a Jaroměř  proti Wlokniarz Zgierz 0:0. Dramatický penaltový rozstřel vítězí Jiskra 6:5!  O bronz bojovalo Tempo a Zgierz. Opět bez gólu. Mužstvo z Polska si bronzové medaile vybojovalo po penaltové rozstřelu 3:1!  O půl třetí bylo na programu poslední utkání , a to nejdůležitější - finále. Mírným favoritem byla Slavoj, která prošla zápasy play off bez větších problémů. Jejím soupeřem byla Jiskra Jaroměř. Po nepřesvědčivých výsledcích ve skupině a dvou penaltových vítězstvích ve vyřazovacích bojích  je překvapením. Ale systém turnaje je jasný a do finále se Jiskra prokousala zaslouženě. Branky dala v těch důležitých momentech, a to je rozhodující!  Finálové předpoklady daly za pravdu, Slavoj měla více ze hry, vstřelila jednu branku a celý turnaj tak vyhrála. Vrátila Jiskře loňskou porážku ze semifinále. Na pomyslný trůn tohoto preztižního turnaje se tak vrací po třech letech.
 
All stars 2009: brankář Jan Veselý Jaroměř, obránci Jakub Kolovratník Kosmonosy, Petr Hlavatý Jaroměř, Gora Lukasz Zgierz, záloha  David Kučera  Třebeš, Lešek Przybyla Tatran, Karel Vitvera Bohemians,  Vojtěch Gebert  Slavoj,  útočníci  David Horn  Tempo, Martin Novák Rozkoš,  Josef Homolka  Slávia HK
 
Cena Fair play - SK Kosmonosy,  nejlepší brankář  Jan Veselý  Jiskra Jaroměř,  nejmladší hráč  Lukáš Valčík Jiskra Jaroměř ,  nejlepší střelec  Martin Novák (7) Rozkoš,  nejlepší hráč  Michal Klégr Bohemians Praha.
 
Celkové pořadí: 1.Slavoj St. Boleslav 2. Jiskra Jaroměř 3. Wlokniarz Zgierz (PL) 4. Tempo Praha 5. Bohemians Praha  6. SK Kosmonosy  7. RSCM Rozkoš  8. Tatran  9. Sokol Třebeš  10. Slávia HK  11 FSC Bensheim (D).
 
Akce byla financována z prostředků programu Euroregionu Glacensis.
 
Dokument na DVD pořízen a je k dispozici případným zájemcům!
Autor: Luboš Horák
05.02.2018
foto
Přečteno: 1335x

Související články


Diskuse k článku

Pro přidávání příspěvků do diskuze se musíte přihlásit
09:16:06 © Luboš Horák (2008 - 2024)