21.ročník Memoriálu Ant. Plecháče - Czech cup 2008
f
28. 9. 2012
Ve dnech 21. a 22.června proběhl již po jedenadvacáté na hřišti Tatranu dvoudenní turnaj starších žáků.Účast byla jako v loňském roce s mezinárodním zastoupením a navíc doplněno o družstvo dívek z Hradce Králové. Prvně jsme na turnaji přivítali Juniorku Praha ,RSCM Rozkoš a Oravan Rabču ze Slovenska.
 
Slavnostnímu zahájení předcházelo setkání všech vedoucích oddílů v klubové restauraci se zástupci města a sponzory. Z pozvaných hostí nechyběl starosta Města pan Karel Klíma ,radní Tomáš Anděl, a za TJ Petr Chmelík. Zástupci oddílů byli seznámeni s pravidly a průběhem turnaje.Poté bylo připraveno malé občerstvení a patnáct minut před devátou se sešla všechna mužstva na hrací ploše k oficiálnímu otevření hracího dne. Čestného výkopu se ujal starosta Hostinného Karel Klíma.
 
Osm zúčastněných mužstev v pořadí Tatran, Junior Praha, Slavoj Stará Boleslav, DFC Slávia Hradec Králové, Jiskra Jaroměř, RSCM Rozkoš, Orzel Wojcieszów (PL) a Oravan Rabča (SVK) postupně svá utkání odehrála v jedné skupině každý s každým.
 
Výsledky ve skupině: 1. Wojcieszów (PL)  16b  11:4, 2.Slavoj St.Boleslav  14b  10:4, 3.Jiskra Jaroměř  12b  9:4, 4.Oravan Rabča (SVK)  10b  12:7, 5. Junior praha  9b  10:7, 6.RSCM Rozkoš  7b  1:3, 7. DFC Slávia HK  4b  3:7, 8. Tatran  2b  0:20. Do semifinále postoupila družstva Wojcieszówa,Rabči,St.Boleslavi a Jaroměře. Zbývající mužstva hrála o konečné umístění dle postavení v tabulce  o páté a sedmé místo. Zápas o 7m DFC Slávia - Tatran 4:0, o 5m Junior Praha -RSCM Rozkoš  0:1. První semifinále Wojcieszów - Rabča 0:0 (1:2 pen), druhé Jaroměř - Stará Boleslav  1:0. Do boje o bronz proti sobě nastoupili Wojcieszów a Stará Boleslav. Slavoj svého soupeře jasně přehrála 3:0! Finále bylo zahájeno v 15 hodin (za velkého vedra), a tam Rabča prohrála s Jiskrou Jaroměř 0:1 ! Zlaté medaile si tak veze domů východočeské mužstvo, které se tak na příčku nejvyšší vrátilo po pěti letech!
 
Ve dvou dnech se odfehrálo 34 utkání, ve kterých padlo 70 branek. Pořadatelé tradičně vyhlašovali All stars jedenáctku: brankář T.Baše Tatran, obránci T.Němcová DFC, P.Koval Jaroměř, E.Briliak  Oravan, M.Wisniewvski  Wojcieszów,  záložníci  D.Melíšek  Junior Praha, Š. Fandel  RSCM, E.Bujek  Wojcieszów, A.Holeček Jaroměř, útočníci  J.Gabčo St.Boleslav a P.Kolčák Oravan.
 
Další ceny: nejl. brankář  T.Baše Tatran,  nejl.střelec  J.Gabčo  St.Boleslav, nejl.hráč  A.Holeček Jaroměř, nejml.hráč L.Valčík  Jaroměř  ročník narození 2000 a cena fair play dle arbitrů připadla polskému Wojcieszówu. Ke kvalitě dvoudenního maratónu přispěli velkou měrou i rozhodčí ,tentokrát i s dámským zatoupením. Jmenovitě Lavrenčíková, Pelová a pánové Mlíkovský,Kott, Rolf a Janota. Toto obsazení se prostřídalo během náročného víkendu a patří jim za to obdiv.
 
Autor: Luboš Horák
05.02.2018
foto
Přečteno: 861x

Související články


Diskuse k článku

Pro přidávání příspěvků do diskuze se musíte přihlásit
15:28:08 © Luboš Horák (2008 - 2023)