19.ročník Memoriálu Ant.Plecháče -Techtex cup 2006
f
21. 9. 2012
Tradiční Memoriál Ant. Plecháče letos po devatenácté. Zúčastnilo se devět domácích družstev, jedno z Polska a jedno ze Slovenska. Nováčkem turnaje se představili : SK Moravská Slávia Brno, Oravan Rabča (SVK), FSC Libuš a Spartak Rychnov N/K. Slavnostního zahájení se ujala paní Plecháčová, manželka bývalého fukcionáře Tatranu Hostinné. V devět hodin pak čestným výkopem odstartoval dvoudenní turnajový marathón radní města pan Karel Klíma. Sobotní program byl složen celkem z osmnácti zápasů ve třech skupinách.Fotbal se hrál za velkého vedra a pořadatelé museli neustále doplňovat hráčům občerstevní. Základní část zápasů ve skupinách končil krátce před devatenáctou hodinou. Program na podvečer pro aktéry turnaje byl rozdělen na sledování TV přenosu z mistrovství světa v Německu a diskotéku.
 
Zápasy ve skupinách: A- 1.SK Kosmonosy  9b  7:0, 2.FSC Libuš  6b  3:2, 3.Oravan Rabča (SVK)  3b  3:4, 4.Tatran  0b  0:7,  B- 1.Spartak Rychnov N/K  7b  5:1, 2. Slavoj St.Boleslav  6b  3:1,  3. Bilay Orzel Mieroszów (PL)  4b  1:1, 4. MFK Úpa A  0b  1:7,  C-  1.Jiskra Jaroměř  12b  8:0, 2. SK Mor.Slávia Brno  6b  9:3 , 3. MFK Úpa  B  0b  0:14
 
 Hracím plánem neděle byli čtvrtfinálové zápasy a utkání o umístění. Velmi dramatický byl semifinálový zápas mezi polským Mieroszówem a Starou Boleslaví, když v normálním hracím čase skončil stav bez branek. Slavoj však na penalty 11:10 postoupila ! Do zápasu o třetí místo se dostali Bialy Orzel Mieroszów (PL) a Spartak Rychnov N/K. Spartak zápas rozhodl jedinou brankou. Tentokrát reprezentanti Polska prohru neunesli hlavně psychicky, když svým nesportovním chováním  k rozhodčím  a divákům tento zápas totálně pokazili !
 
Do finále se probojoval loňský vítěz Slavoj St.Boleslav a nováček Memoriálu FSC Libuš Praha. Slavoj v něm prokázala větší zkušenost a více sil v závěru . Zvítězila zaslouženě 2:0 a obhájila tak loňské prvenství !
 
Celkové pořadí:  1.Slavoj St. Boleslav, 2.FSC Libuš, 3. Spartak Rychnov N/K, 4. B.O.Mieroszów (PL), 5. Jiskra Jaroměř, 6. SK Moravská Slávia Brno, 7. SK Kosmonosy, 8. Oravan Rabča (SVK), 9.Tatran , 10. MFK Úpa A , 11. MFK Úpa  B
 
Nejlepším hráčem se stal hráč FSC Libuš Jiří Novák, nejl.střelec s devíti góly se stal Adam Fiala z Moravské Slávie Brno, brankář turnaje byl vyhlášen boleslavský Jakub Bodlák, nejmladším hráčem byl domácí Petr Salač ročník 94. Fair play cena pro nejslušnější kolektiv získala SK Moravská Slávia Brno. Ceny předával místostarosta města Tomáš Anděl.
 
Celý průběh turnaje je v dokumentu na DVD.
Autor: Luboš Horák
05.02.2018
foto
Přečteno: 674x

Související články


Diskuse k článku

Pro přidávání příspěvků do diskuze se musíte přihlásit
10:29:57 © Luboš Horák (2008 - 2022)