Tatran Hostinné - Dolní Kalná 3 : 1 ( 1 : 1 )
Aktualizováno: 08.09.2014 19:27

Vítězství se štěstím ……….....                   Pozor na odjezd áčka 13.9 do Hronova

Tatran Hostinné                   3

FK Dolní Kalná                    1   Poločas   1 : 1

J.Horák

P.Janouch         J.Slaví        A.Rodr          D.Polák

T.Valeš            D.Blažek              R.Kosina            D. Nossek

P.Šmucer        M.Jakoubek (29´T.Maličký, 58´D.Hruška)

Střelci Tatranu: 14´Nossek, 84´Valeš, 90´ vlastní (nebo Rodr ??)

Karty : ŽK 0 : 3    ČK    0 : 1                 Rozhodčí: Vlachynský, Bouz, Doubic

V dalším kole krajské soutěže přivítal Tatran  v sousedském derby hráče z Dolní Kalné. Hrál se bojovný fotbal se spoustou nepřesností  na obou stranách, bojovnost však zvítězila nad fotbalovostí.  Přesto si oba celky dokázali vytvořit dost pěkných brankových příležitostí. Už ve druhé minutě si naběhl na centr Šmucera Nossek, jeho hlavička ale mířila přímo do náruče brankáře. Ve 14´ už ale nezaváhal a pěknou střelou otevřel skóre 1:0. O pět minut později  utekl hostující hráč  po křídle, jeho střílený centr zužitkoval střelou z voleje Najman 1:1. Ve 33´ přišel rychlý útok po ose Polák, Šmucer,  Nossek,  posledně jmenovaného zastavili hosté ve vápně nedovoleně, nařízenou penaltu ale Rodr nepromněnil. Po přestávce se mohli ujmout vedení hosté jejich střelu ale zastavilo břevno. V 84´jsme kopali trestný kop k odraženému míči se dostal Valeš a jeho střelu si brankář srazil za čáru 2:1, (nemohu než nesouhlasit s částí komentáře p.Navrátila viz. níže, ze své pozice nemohu posoudit zda byl či nebyl balón za čarou ale verdikt sudího potvrzují i diváci za branou). Po velkých diskuzích  se šel předčasně sprchovat brankář hostí. V závěru si na pěkný centr Šmucera naběhl Rodr (do balónu šel skluzem spolu s obráncem hostí , ze své pozice opět nemohu s jistotou určit střelce) a balón se od břevna odrazil do sítě 3:1.Přesto že ne se všemi částmi komentáře p. Navrátila souhlasím, pro objektivnost otiskuji níže komentář hostí ze stránek KFS

Další zápas sehraje „áčko“ v sobotu  13. 9. od 17:00 v Hronově POZOR odjezd hráčů „áčka“ je autobusem společně s „dorostem“ sraz na Tatranu v 12:15 odjezd ve 12:30 doprava autem na vlastní náklady !!  Změna odjezdu platí i pro dorost dorost hraje od 14:30 ve Velkém Poříčí 1,5 km od Hronova , starší žáci hrají od 14:45 ve Staré Pace  V neděli 14.9 hostí  „béčko“ od 14:00  Borovnici/Mostek B „dívky“ mají volno.

Tomáš Navrátil st. (hosté):

Za nádherného počasí a před parádní diváckou kulisou se hrál bohužel oboustranně slabý fotbal. Na obou stranách byla spousta absencí a tak již při pohledu na úvodní sestavy divák jen nevěřícně kroutil hlavou. Domácí začali utkání aktivněji a ve 14. minutě se dostali rychlým a důrazným Nosskem do vedení. O šest minut později srovnal Najman, který trefil pěkně z voleje přihrávku Dohnala. Ve 35. minutě kopali domácí penaltu po sice nezaviněném, ale zcela jasném faulu Bartoše, ale golman Porkert se vyznamenal a střelu k tyči vyrazil. To už na hřišti nebyl domácí špílmachr Jakoubek, který již ve 20. minutě odstoupil pro zranění stehenního svalu. Druhý poločas byl bojovný a zcela vyrovnaný, ale téměř bez šancí. Až v 72. minutě napřáhl Jarda Jiřička a po pěkné individuelní akci trefil břevno. Když už vše směřovalo k zaslouženým penaltám, vzal si slovo psychicky labilní pomezní rozhodčí, jakýsi přistěhovalec z Pardubického kraje, Tomáš Bouz. Ten nejprve vyhrožoval našemu kapitánovi, veteránu Tauchmanovi, ať se uklidní, že tady stejně nevyhrajeme, že se o to postará, aby svá slova o několik minutek později realizoval. A bohužel v 84. minutě se tak stalo. Domácí kopali trestňák, míč skončil na zdi a dorážku Valeše brankář Porkert na brankové čáře nadvakrát chytá. Nohy má sice za brankovou čarou, míč je však jednoznačně před ní. K údivu všech pomezní Bouz letí jak pominutý k půlící čáře s praporkem mířícím šikmo k zemi. Hlavní rozhodčí píská a jde se ptát Bouze, co se stalo. Ten mu řekl, že míč byl za brankovou čarou a hlavnímu Vlachýnskému nezbývá, než branku - nebranku uznat. Hosté se na vlastní slabostí ukojeného Bouze sesypali jak vosy, ale výsledkem byla jen červená karta pro golman Porkerta, který jen rozhodčího oslovil pravdivým výrazem. Nevím, co si chtěl pomezní Bouz dokazovat, ale z jeho postavení, cca 12 metrů od brankové čáry, nebylo možno v žádném případě vidět a objektivně posoudit, zda míč přešel či nepřešel brankovou čáru. A nebo byl pod nějakým vlivem, to pak člověk dělá věci ... Do branky se na posledních pět minut postavil Víťa Kodytek, otřesení hosté už se na žádný tlak nezmohli, naopak domácí udeřili v nastavení ještě jednou. Netrefil se ale jak je uvedeno v zápise Rodr, ale výstavním vlastencem Tonda Kodytek, který bratrovi poslal nechytatelnou navštívenku pod břevno. V remízovém zápase tak hosté prohrávají 3:1. Hostující diváci, a že jich bylo minimálně šedesát, nenechávají na rozhodčích niť suchou, domácí jen nevěřícně kroutí rameny, jak přišli k výhře. Opět se bozhužel potvrdila slova mého trenérského kolegy, že největší slabinou českého fotbalu jsou rozhodčí.