Hostinné - TJ Sokol Libáň 5:4 (2:3)

Velký obrat v závěrečných minutách zajistil, že body zůstávají na tatranu.

Sestava: Horák J. - Urban (67. Janouch), Kracík J., Kosina, Polák - Stránský (45. Horák L.) - Nossek (80. Celar), Nosek, Maličký, Kracík L. - Kováč (70. Zeman)

Góly: 27. Kracík J., 45. Kováč, 66. Nossek, 74. Maličký, 89. Polák - 2. Balcar, 19. Stránský (vl.), 36. a 59. Havlík

ŽK: 0:7

ČK: 1:0 (Polák po dvou ŽK)

Rozhodčí: Kudláček - Horský, Pešava

Diváků: 100

Začátek byl jako z takové malé noční můry, když se už ve 2. minutě střela zpoza vápna odrazila k úplně volnému k Balcarovi a ten pohodlně skóruje do prázdné - 0:1. Ani to ovšem nebyl pokyn, abychom začali hrát a tak měl Joska opět plné ruce a nohy práce. Ale i on byl krátký na vlastní gól Stránského po standardní situaci v 19. minutě - 0:2. Názory na postavení hráčů při této situaci v ofsajdu se lišily - byli v ofsajdu, udělali aktivní pohyb k bráně ale k míči se nedostali. Ve 27. minutě přišel faul v uctivé vzdálenosti od hostující brány, s čímž si ovšem Honza Kracík nedělal moc velkou hlavu a poslal ho za tyč - 1:2. Ve 36. minutě si hostující Havlík naběhl na kolmici a už ho na cestě do brány nic nezastavilo - 1:3. Alespoň méně nepříznivý výsledek zajistil konečně se rozběhnuvší David Nossek, který předložil krásný balón Kováčovi, který snižuje na 2:3.

Druhý poločas jsme začali aktivněji, ale ke gólu nic nevedlo a tak si Havlík mohl v 59. minutě zopakovat svoji akci jak přes kopírák jenom z druhé strany - 2:4. O pár minut mohlo být ještě hůř, když Joska vyráží těžkou střelu na kopačky nekrytého dobíhajícího útočníka, na kterého zívala prázdná brána. Jeho zakončení vypadalo spíše komicky. Pak už jsme plně převzali otěže zápasu a začalo se nám dařit i střelecky. Nejprve si naběhl na Pedrovu přihrávku David Nossek a píchl balón kolem gólmana - 3:4. Na dost zoraném hřišti už se kombinovat moc nedalo a tak jsme hrozili ze standardních situací, k čemuž nám hosté svoji nevybíravou hrou dávali dostatek příležitostí. Po jedné z nich se v 74. minutě balón odrazil k Davidovi Maličkému a ten ho poslal za tyč - 4:4. Ani to nám ale nestačilo a tak jsme se dočkali po dalšístandardce už v 89. minutě, když na prodloužený balón na zadní tyči číhal Roman Poláku a usměrnil ho mezi 3 tyče - 5:4. Bohužel po rozehrávce se hostující útočník řítil na naší bránu a Roman mu čistě skluzem (slova dotyčného útočníka) vypíchl balón, ale rozhodčí Kudláček to posoudil jako faul. A to žlutý faul, což pro Romana byla již druhá v zápase a šel pod sprchy. Pane Kudláček - jinak byste si měl asi přečíst, za co se karty dávají, protože zákroky na Josku, Honzu Kracíka, Davida Nosska a další byli již hodně za hranicí fair play.

Příští týden jedeme do Jíčína, kde hrajeme už ve 13.30. Je zajištěn autobus, který můžou využít i fanoušci za cenu 50 Kč za osobu. Odjezd v 11.30.

Autor: Luboš Horák