Hostinné - MFK Nové Město n.Metují 3:2 (2:2)

První výhra v 1.B třídě. A to proti prvnímu celku tabulky.

Sestava:  Horák J. -  Kracík  J., Vacek - Kracík D., Horák L., Rodr - Polák (45. Valeš), Kosina, Nosek, Nossek - Kováč D. (89. Celar)

Branky: 7. Nossek, 45. Kracík D.(p), 64. Horák L. - 7. Paďour, 33. David

ŽK: 4:1 (Kracík D., Polák, Kováč, Horák L.)

ČK: 0:0

Rozhodčí: Kout - Martínek, Doubic

Diváků: 90

Věděli jsme, že přijede velmi kvalitní soupeř, což hráčí hostí potrvrzovali výborným napadáním už v našich obranných řadách. Ovšem první gólové slovo si vzal David Nossek, který po centru Kováče z pravé strany vybojoval dva těžké souboje a protrhl svou střeleckou smůlu z minulého víkendu. A to vše již v 6. minutě zápasu - 1:0. O minutu později se hostím vyplatilo aktivní napadání našich obranných řad. Honza Kracík nepřesně hledal zpětnou nahrávkou Josku v bráně, což vystihl Paďour a pohodlně srovnal na 1:1. Hrál se vyrovnaný fotbal s šancemi na obou stranách a v jedné z nich byl zraněn brankář hostí, který musel být eskortován do nemocnice. Přejeme brzké uzdravení. Následně hosté potrestali chybu v našem přechodu do útoku a rychlý kontr ve 33. minutě zápasu nekompromisně zakončil David - 1:2. Naštěstí se nám podařilo do poločasu srovnat a to zásluhou dvou mužů - Petr Nosek byl ve vápně stažen a David Kracík penaltu bezpečně proměnil - 2:2.

Druhý poločas se hrál ve stejném duchu jako ten první - šance na obou stranách, kde na naší straně stále naráželi na vynikajícího Josku. Na druhé straně lze zmínit šanci Valeše, který po drzém průniku gólmana překonal, ale stačil ho zastoupit ještě stoper. Pak po krásné kombinaci ve středu hřiště vyslal Roman Kosina Luboše Horáka, který v samostatném úniku zklamal. Rozhodující moment nastal v 64. minutě, kdy se Luboš Horák zakroutil přímák z 30 metrů na zadní tyč - 3:2. Hosté, ač se snažili, jak mohli, nedokázali odpovědět a následovala děkovačka s pěkně zaplněným hledištěm, kterému děkujeme za podporu.

Příští týden zajíždíme do Miletína - hrát se bude v sobotu 1.9. od 17 hodin.

Autor: Luboš Horák