Hostinné - Mladé Buky 3:3 (1:3)

Úvodní bod po návratu do 1.B třídy jsme po zlepšeném výkonu v druhém poločase nakonec vybojovali.

Sestava:  Horák J. - Horák L., Vacek - Kracík D., Rodr, Janouch - Kováč, Maličký, Kosina, Polák, Nosek

Branky: 44. Polák, 52. Maličký (P), 89. Zeman

ŽK: 3:1 (Kracík D., Kováč, Polák)

ČK: 0:0

Rozhodčí: Bednář - Votava, Janota

Diváků: 130

Po povedených výkonech v pohárových utkáních před začátkem sezóny byl začátek zápasu pro nás velmi studená sprcha. Všude jsme byli pozdě, nikdo nechtěl balón a soupeř si vesele útočil a trestal naši pasivitu. Nejdříve nám v 10. minutě utekli po straně, jednoduše předložili před prázdnou kasu - 0:1. Hned ve 12. minutě si rozhodčí nevšiml útočného faulu, po němž ale přišel faul obranný, který byl bohužel ve vápně a pískala se penalta - 0:2. Ve 36. minutě potrestali jednu z mnoha našich individuálních chyb 0:3. Soupeř si s námi do této chvíle dělal v podstatě co chtěl a byli jsme rádi, že jsme neprohrávali o pět šest gólů. Ještě do poločasu přišlo přeskupení řad, jehož základem bylo přesunutí nově zvoleného kapitána Kosiny na stopera, což přineslo do naší hry trochu klidu. Ve 44. minutě se Romanu Polákovi po pilné práci Kováče při napadání podařilo usměrnit odražený balón k tyči - 1:3. Tím nám dal do druhého poločasu naději, i když mizivou, na dobrý výsledek a divákům důvod proč se raději nejít dívat na olympiádu. Ti co zůstali, určitě nelitovali.

Domluva starších hráčů v kabině zabrala a do druhého poločasu nastupoval úplně jiný tým. U osobních soubojů jsme byli včas a soupeř nás tam hodně cítil. Kombinace se dařila lépe - ono když se trochu popoběhne, jde to hnedle lépe. Šance jsme měli, ale gól se podařilo vstřelit až v 52. minutě po penaltě na L. Horáka. Proměnil ji David Maličký - 2:3. Zápas byl v tuto chvíli velmi nervózní, ale stále jsme za pomyslné nitky tahali my, jenom nepřicházel vytoužený gól. Poté, co jsme v několika dobrých příležitostech selhali a na světelné tabuli už svítila 89. minuta, přišel dlouhý nákop od Josky Horáka, po němž se v chumlu na velkém vápně nejlépe zorientoval střídající debutant Martin Zeman, kterého už pak cestou do brány nezastavil žádný bránící hráč včetně brankáře 3:3.

Příští týden zajíždíme v sobotu do Žacléře. Zápas začíná v 17. hodin.