Tatran Hostinné - MFK Trutnov 3:3 pen. 4:5

K utkání prvního kola poháru KFS přijel na hřiště Tatranu účastník krajského přeboru MFK Trutnov.

Zápas začal hostující tým velkým náporem, když naše mužstvo přehrával jak pohybem, tak rychlou kombinací. Naštěstí několikrát útočníci soupeře uvízli v ofsajdové pasti, nebo byli v zakončení nepřesní. V 11. minutě mohlo však udeřit na druhé straně, když gólman soupeře namazal Danu Kováčovi, ten však nabídnutou šancí pohrdl a míč pořádně netrefil. Následně se dvakrát dostal do vyložené šance hostující Holubec, ale poprvé trefil jen vnější tyč a podruhé vysoko přestřelil. Dočkal se až o chvíli později. Ve 24. po prostrčení středem hřiště za naši obranu nedal Tomáši Lánskému šanci - 0:1. Vzápětí hosté zvýšili. Čech obešel i gólmana a do prázdné branky pohodlně skóroval - 0:2. V této fázi utkání byl Trutnov jasně lepší, ale naštěstí několikrát na poslední chvíli zasáhla naše obrana. Ve 35. se osmělili naši borci a hned to vyšlo. Luboš Kracík dostal nádhernou kolmou přihrávku za obranu, na hranici vápna ještě míč zasekl a přistrčil ho Davidu Maličkému, který snížil - 1:2. Poté naši hráči odhodili zbytečný respekt a hráli se soupeřem vyrovnanou partii.

Zkraje druhého poločasu nejprve vyrovnal Daniel Kováč - 2:2. Pak byl ve vápně faulovaný David Maličký a sám nařízenou penaltu proměnil - 3:2. Hráči soupeře evidentně znervózněli a kombinace se jim už nedařila jako v úvodu zápasu. Bohužel jsme vedení neudrželi, protože zhruba v 72. minutě si útočník hostí na velkém vápně pohrál s našimi obránci a vyrovnal - 3:3. Poté se Trutnov snažil strhnout vedení na svou stranu, ale dvakrát na poslední chvíli zasáhl Honza Kracík a tak utkání v normální hrací době skončilo překvapivou, ale zaslouženou remízou.

Na řadu přišly pokutové kopy. David Maličký poslal hned první penaltu vysoko nad. A jelikož další střelci už byli úspěšní, postoupil dál Trutnov po výsledku 5:4 na penalty.

Soupeři gratulujeme. Našim hráčům patří dík za výborný a bojovný výkon. Jen tak dál :-)

Branky Tatranu: Maličký 2, Kováč

Sestava Tatranu:  Lánský - Kracík D., Kracík J., Vacek, Janouch (Rodr) - Nossek, Maličký, Kracík L., Slavík, Polák - Kováč (Nosek)

Autor: Jakub Kvášovský