FC Vrchlabí „B“ - Tatran Hostinné 2:7 (0:4)

První mečbol proměněn - Tatran po čtyřech letech bude hrát 1.B třídu ...

Sestava:  Horák J. - Kracík J. - Slavík (61.Janouch), Horák L., Vacek - Maličký, Kracík L., Kosina, Kracík D. (69.Rodr) - Polák, Jakoubek

Branky: 57. Sommer, 86. Kraus - 23. a 39. Polák, 34. a 68. Maličký, 48. a 65. Kracík L.,      18. Jakoubek

ŽK: 2:3 (Vacek, Kracík D., Horák L.)

Rozhodčí: Havlík - Janota, Trnovský

Diváků: 50

Utkání, po kterém mohl Tatran už slavit, začalo o 15 minut později. Domácí totiž, ve snaze co nejvíce posílit (samozřejmě na objednávku nejmenovaného mužstva), zapsali do zápisu o utkání čtyři hráče ze soupisky „A“ mužstva a tak se čekalo na předělání zápisu. Samotný zápas začal dvěma šancemi Jakoubka, ale ten se teprve zastřeloval. V první čtvrthodince byli domácí aktivnější, ale vytěžili z toho jen několik standardních situací. Do největší šance se Vrchlabí dostalo v 8.minutě, kdy kiks Honzy Kracíka musel „žlutě“ zastavit Vacek a následný přímák Joska vyrazil. V 18.minutě se ale radovali hráči Tatranu, když centr Luboše Kracíka odvrátila obrana před vápno na Jakoubka, který se uvolnil a střelou k tyči otevírá skóre utkání - 0:1. Za pět minut bylo ještě veseleji - to Luboš Kracík vyslal za obranu duo Polák - Jakoubek, kteří vyzráli na ofsajdovou past a prvně jmenovaný po blafáku gólmanovi dává na 0:2. Od této chvíle se už hrálo prakticky na jednu bránu. Následovaly šance Poláka a Davida Kracíka, ale ujal se až centr Maličkého, který gólman podcenil a míč skončil v síti - 0:3. Ve 39.minutě pak napřáhl Polák a jeho střela končící pod břevnem znamená stý gól Tatranu v tomto ročníku - 0:4. Před poločasem ještě Maličký naservíroval míč před prázdnou bránu Jakoubkovi, ten ale netrefil.

Poločasový výsledek byl výborný, ale ještě nebyl konec (kdo byl na zápase v Kunčicích tak ví o co jde). Uklidnění do řad Tatranu tak přinesla 48.minuta, kdy Maličký vysunul napravo Poláka a jeho centr zužitkoval Luboš Kracík - 0:5. Pak se o slovo přihlásili domácí, kteří se i za tohoto stavu snažili hrát fotbal, což jim slouží ke cti. První šanci ještě Joska lapil, ale na střelu Sommera po rohovém kopu byl krátký - 1:5. V 59.minutě mohl kopat Tatran penaltu po sražení Maličkého, ale jak prohlásil dobře pískající rozhodčí Havlík - „až bude na druhé straně, tak ji taky nepísknu“. Tatran to však mrzet nemuselo, protože chvíli na to se zrodila krásná kombinace po ose Maličký - Polák - Luboš Kracík a bylo to 1:6. Postupovou pečeť dal v 68.minutě Maličký, který proměnil nájezd po uvolnění od Poláka - 1:7. Tatran pak logicky polevil, přesto ještě Polák trefil hlavou tyč po centru Jakoubka. Poslední slovo ale měli domácí, když po levé straně prošel Kraus a prostřelil Josku - 2:7.

Tatran tak zaslouženě postupuje, když před posledním kolem má v tabulce luxusní sedmibodový náskok.

Program na příští týden:

V úterý trénink s dorostem na hřišti od 17,00 hod., v pátek trénink na hřišti od 17,30 hod.

Ve čtvrtek 14.6. jede „béčko“ na hřiště rezervy Mostku (17,30).

V sobotu 16.6. hraje „áčko“ doma s Vítěznou (17,00), sraz na Tatranu v 16,00 hod., dorost hostí Lánov (14,30) a starší žáci hrají s Javorkou (12,45). Mladší žáci a starší přípravka jedou do Týniště nad Orlicí (BUS 7,30) - soupeři Týniště nad Orlicí a Jičín. Mladší přípravka hraje doma s Dolní Kalnou (9,00).