Tatran Hostinné - TJ Lánov 7:3 (1:0)

Po gólové přestřelce scházejí dva body ...

Sestava:  Horák J. - Filcsák (46.Šmucer) - Janouch, Slavík, Vacek (60.Salač) - Rodr (74.Petružálek), Maličký, Kosina, Kracík D. - Polák, Jakoubek

Branky: 49., 51. a 84. Maličký, 25. Slavík, 59. Polák, 68. Salač, 87. Petružálek - 53. a 83. Hájek, 65. Škoda

ŽK: 2:3 (Filcsák, Salač)

ČK: 0:1 (25. Tomíček)

Rozhodčí: Seidel - Doubic, Tryzna

Diváků: 100

Do utkání, ve kterém potřebovali body jak domácí, tak hosté (k jistotě záchrany potřebují bod), nastoupily oba týmy bez několika hráčů základních sestav. Přesto se první poločas odehrával v režii Tatranu. Hned na začátku se dostal do dvou příležitostí Jakoubek - jednou po centru Poláka, podruhé po přihrávce Maličkého, ale branku netrefil, což mu bohužel tentokrát vydrželo po celý zápas. Tatran se dále dostával do šancí - několikrát šel míč před bránu, ale nikdo nebyl schopen ho dorazit do sítě. V 17.minutě se dostal do první šance Lánov, ale Joska byl na místě. Běžela 25.minuta a hosty postihl dvojí trest. Nejprve se nechal zbytečně po druhé žluté kartě vyloučit Tomíček, aby vzápětí z trestného kopu Jakoubek posadil míč na hlavu Slavíka - 1:0. Ve 32.minutě se mohl Tatran radovat podruhé, když Jakoubkův roh vrátil před bránu hlavou Polák, ale Kosina trefil jen gólmana a stejně se mu vedlo i o šest minut později. Mezi tím ještě gólman vyráží tvrdou střelu Slavíka. No a když na druhé straně přišla po průniku hostujícího hráče střela nad bránu, šlo se do kabin s hubeným jednobrankovým náskokem.

Po změně stran bylo během pěti minut rozhodnuto. Nejprve byl ve vápně sražen Polák a Maličký se z penalty nemýlil - 2:0. Dvě minuty na to se Maličký nadechl k velkému sólu a bylo to 3:0. Hostům se sice v 53.minutě podařilo po rohu tečovanou střelou korigovat, ale na obrat v zápase neměli. Nejkrásnější akce zápasu přišla v 59.minutě, kdy míč putoval po ose Kosina - Jakoubek a Polák doklepával do prázdné brány - 4:1. Pak však zbytečně ztratil míč Janouch a hosté své přečíslení zužitkovali - 4:2. Za tři minuty ale zaúřadovali dorostenci, když po průniku Šmucera odcentroval Polák a Salač se trefil hlavou - 5:2. Tatran pak trochu polevil a v přestřelce pokračovali hosté. Nejprve v 78.minutě trefili břevno a v 83.minutě po přímáku z levé strany byl Hájek u míče dříve než Joska - 5:3. Prakticky hned po výkopu ale unikl Polák, kterého musel gólman faulovat a Maličký z penalty zkompletoval hattrick - 6:3. Konečnou podobu skóre pak stanovil tři minuty před koncem utkání Petružálek, který se trefil gólmanovi mezi nohy.

Důležité utkání tak Tatran zvládl i díky obětavé pomoci dorostenců, kteří už v nohách měli těžký předzápas.

Program na příští týden:

V úterý trénink s dorostem na hřišti od 17,00 hod., v pátek trénink na hřišti od 17,30 hod.

V sobotu 9.6. jede „áčko“ do Vrchlabí (17,00), sraz na Tatranu v 15,45 hod., dorost jede do Lázní Bělohradu (BUS 13,15 společně se staršími žáky) a starší žáci jedou do Staré Paky (BUS 13,15 společně s dorostem). Mladší žáci a starší přípravka hrají doma na Tatranu v 10,00 hod. - soupeři Chlumec nad Cidlinou a Nová/Stará Paka.

V neděli 10.6. hraje „béčko“ doma s Černým Dolem (14,00), starší žáci jedou do Kostelce nad Orlicí (BUS 8,30) a mladší přípravka jede do Kocbeří (9,00).