SK MFC Svoboda n.Ú. - Tatran Hostinné 0:7 (0:4)

Tatran rozstřílel Svobodu a vylepšil si skóre ...

Sestava:  Horák J. - Filcsák (68.Janouch) - Vacek, Horák L.,.Kracík J. (77.Rodr) - Maličký, Kracík L., Kosina, Urban - Polák, Jakoubek (75.Petružálek)

Branky: 18. a 70. Jakoubek, 35. a 40. Maličký, 20. Polák, 75. Urban, 85. Petružálek

ŽK: 1:1 (Horák L.)

Rozhodčí: Doubic - Nývlt L., Trnovský

Diváků: 50

Tatran se konečně sešel ve slušné sestavě a očekával, co ukáže o záchranu hrající Svoboda. Neukázala nic. Sice se domácí snažili, ale na nadšeně bojující Tatran to nestačilo. Hosty táhl především motor záložní řady navrátilec Luboš Kracík, který v utkání zaznamenal čtyři gólové přihrávky.

Od začátku se na branku domácích valil jeden útok za druhým, ale šanci Maličkého i o chvíli později střelu Luboše Kracíka gólman vyráží na roh. Až v 18.minutě se jásalo poprvé, když Luboš Kracík našel uličkou mezi obránci Jakoubka a ten střelou k tyči nedal gólmanovi šanci - 0:1. O dvě minuty později to už bylo 0:2 - to tvrdou střelu Jakoubka gólman pouze vyrazil a dobíhající Polák uklidil míč do sítě. Ve 25.minutě končí vedle tyče hlavička Urbana po centru Poláka a to bylo na chvíli vše. Domácí poté hru částečně vyrovnali, ale žádnou loženku si nevypracovali. Závěr poločasu už zase patřil Tatranu. Ve 35.minutě centr Jakoubka odkopli obránci před Polákem na roh. Po něm přišla krásná střela Kosiny - gólman opět vyráží na roh, po kterém byl ve vápně zkosen Luboš Horák a Maličký z penalty zvýšil na 0:3. Gólový účet první půle uzavřel opět Maličký, když na půlce obral domácí o míč a své sólo přesně zakončil - 0:4.

Druhý poločas začal snahou domácích o zkorigování skóre, což vyústilo Honzou Kracíkem vyrobenou penaltou, kterou však Karlík napálil do tyče. A to také byla poslední šance Svobody v zápase. V 52.minutě se radoval z gólu Luboš Kracík po přihrávce Jakoubka, ale radost mu zkazil zdvižený praporek asistenta rozhodčího mávající ofsajd (situaci jsem dobře neviděl, protože jsem u hospody dopíjel Krakonoše, který byl ukrutně ledový). V 60.minutě byl v úniku Polák, udělal kličku i gólmanovi ale dostal se ze střeleckého úhlu - přesto našel Jakoubka, jehož puklici gólman vyráží na roh. V 70.minutě míč putuje po ose Maličký - Luboš Kracík - Jakoubek a posledně jmenovaný dává na 0:5. V této fázi utkání bylo otázkou jen to, na jaké výši se skóre zastaví. Běžela 75.minuta a centr Luboše Kracíka usměrnil pod padajícího gólmana záložník Pajka Urban - 0:6. V 83.minutě byl po několikáté v šanci Polák, který přehodil gólmana, ale míč skončil vedle brány. Dvě minuty na to se o tyč trefil střídající Petružálek, který zužitkoval centr - koho jiného - Luboše Kracíka. Chvíli na to pak rozhodčí toto utkání ukončil.

Program na příští týden:

V úterý dobrovolný trénink s dorostem od 17,00 hod. a v pátek trénink na hřišti od 17,30 hod.

V sobotu 2.6. hraje „áčko“ doma s Lánovem (17,00), sraz na Tatranu v 16,00 hod., dorost hostí Volanov (14,30) a starší žáci Rozkoš (12,45). Mladší přípravka jede do Starých Buků (9,00). Mladší žáci a starší přípravka jedou do Hradce Králové (BUS 6,30) - soupeři Hradec Králové a Úpa/Mladé buky.

V neděli 3.6. jede „béčko“ do Lánova „B“ (17,00).