Tatran Hostinné - Jiskra Kocbeře 0:1 (0:0)

Sestava:  Horák J. - Filcsák (72.Jakoubek R.) - Janouch, Horák L.,.Urban (88.Kvášovský) - Maličký, Jakoubek M., Kosina, Vacek - Polák (61.Rodr), Petružálek

Branka: 53. Šmíd

ŽK: 4:4 (Jakoubek M., Filcsák, Horák J., Urban)

Rozhodčí: Žerovnický - Mahrla, Seidel

Diváků: 50

Nešťastné utkání sehrál domácí Tatran, oslaben o pět hráčů základní sestavy, když po několika letech nevstřelil na domácím hřišti žádnou branku a poprvé v této sezóně ve svém svatostánku prohrál v normální hrací době. Začátek utkání přitom ničemu takovému nenasvědčoval a Tatran si v úvodní čtvrthodině vytvořil několik dobrých šancí. Kocbeře však držel nad vodou gólman Lebeda, na němž si postupně vylámali zuby Polák, Petružálek a Maličký. Ne, že by Lebedu donutili k nějakým extra zákrokům, ale prostě ho pouze trefovali. První šance hostů přišla až v 18.minutě - jejich hlavička končí nad břevnem. Do konce poločasu se hra vyrovnala a akce se střídaly na obou stranách, ale už bez vyložených šancí.

Hned po změně stran mohl poslat Tatran do vedení Maličký, který obešel Lebedu, ale míč mířící do branky obránce vykopl z brány. A tak platilo nedáš - dostaneš. V 53.minutě se po samostatné akci probil po levé straně Šmíd a střelou pod břevno zajistil hostům vedení - 0:1. Tatran pak přidal na obrátkách, ale jeho snaha alespoň o vyrovnání přišla vniveč, neboť Lebedova brána byla snad zakletá. Opět se neprosadili postupně Maličký, Polák a Petružálek. Při tlaku Tatranu hosté podnikali rychlé brejky, při kterých musel několikrát zachraňovat včasným vyběhnutím Joska Horák. Vyrovnat mohl v 78.minutě střídající šestnáctiletý Radim Jakoubek, ale jeho hlavičku po rohu opět lapil Lebeda. O minutu později po dlouhém výkopu Josky postupoval zleva na Lebedu Petružálek, přehodil ho, ale míč skončil na vzdálenější tyči… Pět minut před koncem se ještě po pěkné kombinaci dostal do zakončení Martin Jakoubek, ale Lebedu neprostřelil.

Po utkání, kterému by slušela remíza, si tak hosté překvapivě odvážejí všechny body.

Program na příští týden:

V úterý dobrovolný trénink s dorostem od 17,00 hod. a v pátek trénink na hřišti od 17,30 hod.

V úterý 22.5. hrají starší žáci doma dohrávku s Hořicemi (17,30).

V sobotu 26.5. jede „áčko“ do Svobody nad Úpou (17,00), sraz na Tatranu v 15,45 hod. a mladší přípravka hraje doma s Rudníkem (9,00). Mladší žáci a starší přípravka jedou do Meziměstí (BUS 7,00) - soupeři Meziměstí/Teplice, Nové Město n.M. a Červený Kostelec.

V neděli 27.5. hraje „béčko“ doma se Starým Rokytníkem (14,00), dorost jede do Bílé Třemešné (BUS 13,45 společně se staršími žáky) a starší žáci jedou do Hořic (BUS 13,45 společně s dorostem).