SK Horní Staré Město - Tatran Hostinné 2:2 (1:0), na penalty 3:1

Ze šlágru kola veze Tatran pouze bod ...

Sestava:  Horák J. - Filcsák - Janouch (57.Vacek), Horák L.,.Urban - Maličký, Kracík L., Kosina (66.Valeš), Kracík D. - Polák, Jakoubek

ŽK: 3:2 (Urban, Kosina)

ČK: 1:1 (Dvořák - Kracík D.)

Rozhodčí: Bárta - Svoboda, Nepokoj

Diváků: 100

Zápas jara se pro Tatran nevyvíjel dobře. Už ve 2.minutě byl v šanci domácí Kulda, naštěstí obrana míč odvrátila. Na druhé straně po centru Luboše Kracíka nedosáhl na míč Jakoubek. 13.minuta pak byla pro Tatran nešťastná. Joska vyběhl z brány na dlouhý míč, domácí hráč byl ale u míče rychleji a do prázdné brány dává na 1:0. Minutu na to byla ta samá situace na druhé straně, ale domácí gólman byl u míče dříve než Jakoubek, i když při tom  zahrál rukou mimo vápno, což rozhodčí přehlédl. V 18.minutě byl při průniku do šestnáctky zatažen rukou Polák, ale nespadl a tak se opět nepískalo. O dvě minuty později přešel přes čtyři hráče po pravé straně Maličký a z jeho přihrávky se trefuje David Kracík do břevna. Domácí pak kontrují Skučkem, který přehazoval Josku, míč ale končí vedle brány. O chvíli později pak po centru Skučka přestřeluje hlavou Kulda. To bylo ze strany domácích v první půli vše. Závěr poločasu patřil Tatranu a vyrovnání viselo ve vzduchu. Ve 39.minutě se po dlouhém výkopu Josky podsmekl domácí stoper a tvrdou střelu Davida Kracíka vyráží gólman nad břevno. Pak byl v úniku Polák, ale zbytečně ještě přihrával na obsazeného spoluhráče.

Druhý poločas začal dalším šokem. Rozhodčí si vymyslel faul Luboše Horáka před vápnem a Kulda nedal z přímáku střelou do šibenice Joskovi šanci - 2:0. Vypadalo to, že je po zápase, ale Tatran se pak nadechl k náporu. Domácí postupně odpadávali a na jejich branku se začal valit jeden útok za druhým. V 52.minutě byl unikající Polák na rohu vápna sražen vyběhnuvším gólmanem, za což strážce domácí svatyně viděl pouze žlutou kartu. Tatran pak zahrával několik rohových kopů a z nich se zrodilo vyrovnání. V 63.minutě se trefuje Jakoubek přímo z rohu a o čtyři minuty později po rohu stejného hráče se na zadní tyči poklonil Maličký - 2:2. Pak se hra opět trochu vyrovnala, ale více šancí na vítězství měl Tatran, z toho dvě tutové. V 86.minutě pláchl po pravé straně Maličký a jeho přihrávku před bránou minul Jakoubek. Oba tito hráči byli pak u další akce - tentokrát po výkopu Josky přihrával před prakticky prázdnou bránu Jakoubek a po Maličkého střele už hostinští diváci řvali „gól“ - míč však skončil těsně vedle levé tyče. V poslední minutě ještě zaujala strkanice a okopávaná mezi Davidem Kracíkem a Dvořákem a oba byli po zásluze vyloučeni.

V následném penaltovém rozstřelu pak byli domácí šťastnější, když proměnili všechny tři penalty. Za Tatran se trefil Maličký, bohužel ve druhé sérii nedal Luboš Kracík a tak třetí hráč už nemusel kopat.

Závěrem patří poděkování dorostencům, kteří se zapojili do hry a nahradili tak chybějící hráče. Za týden nás bude zase o dva méně …