Sokol Staré Buky - Tatran Hostinné 2:4 (1:2)

Sestava:  Horák J. - Slavík - Janouch, Horák L., Kracík J. - Maličký (90.Rodr), Kracík L., Kracík D., Urban - Polák, Jakoubek (88.Petružálek)

Branky: 11. Prokop, 47. Zbořil - 65. a 89. Maličký, 8. Polák, 26. Jakoubek

ŽK: 4:7 (Polák, Horák L., Jakoubek, Slavík, Kracík J., Horák J., Kracík D.)

Rozhodčí: Šolc - Vaníček, Svoboda

Diváků: 130

Tatran čekal těžký zápas na hřišti zachraňujících se Starých Buků, které zřejmě pro záchranu dělají vše možné. Jak si jinak vysvětlit podivné výroky rozhodčího, nad kterými zůstával rozum stát, či velké množství žlutých karet (za celý podzim jsme jich měli zatím šest, nyní za jeden zápas sedm). Že to nebude jednoduché ukázala už 5.minuta, kdy byl v rohu vápna gólmanem sestřelen Polák, ale rozhodčí si penaltu schovával pro domácí. Za tři minuty si to Polák ale vynahradil, když po dlouhém pasu Luboše Kracíka vyzrál na ofsajdovou past domácích a nadvakrát překonal gólmana - 0:1. Chvíli na to bylo ale vyrovnáno, když Prokop pláchl obraně Tatranu - 1:1. A mohlo být ještě hůř, ale střela Zbořila ve 13.minutě míří nad bránu. V 18. a 21.minutě přišly dvě dobré příležitosti Tatranu, ale Jakoubek ani Maličký gólmana neprostřelili. Ve 24.minutě se zrodila poslední šance domácích, ale Joska Viláma vychytal. O dvě minuty později vysunul Polák na levé straně Jakoubka, ten se přehnal kolem všech a střelou k tyči vrací Tatranu vedení - 1:2. Ve 28.minutě skočil Urban rybičku po centru Poláka, ale jeho hlavička míří nad břevno. Ve 34.minutě nebyl uznán gól Maličkému pro údajný ofsajd, který viděl jenom asistent rozhodčího. Tatran si pak do konce poločasu vytvářel tutové šance jak na běžícím pásu (Jakoubek, Polák, David Kracík), ale trestuhodně je zahazoval a tak hned po změně stran přišel trest. Zbořil upadl ve vápně přes Slavíka a sám postižený z penalty vyrovnal - 2:2. Vyložených šancí najednou ubylo a byl to boj. V 58.minutě gólman s námahou vyškrábl střelu Maličkého, ale to se David teprve zastřeloval. V 65.minutě si vyměnil  míč s Polákem a utěšenou střelou pod břevno poslal Tatran opět do vedení - 2:3. Závěrečná desetiminutovka byla hektická. Nejprve trefuje Luboš Kracík spojnici břevna a tyče po přímáku Jakoubka. Rozhodčí pak usoudil, že už se hraje dlouho na polovině domácích a tak vyslyšel Joskův hlasitý výlev, přeběhl celé hřiště, aby mu udělil žlutou kartu a nařídil ve vápně nepřímý kop. Ten naštěstí dobře postavená zeď zablokovala. Na druhé straně po rohu hlavičku Luboše Horáka vykopává obránce z brankové čáry. Rozhodnuto pak bylo minutu před koncem. Střídající Petružálek při svém prvním dotyku s míčem podržel na hrotu míč, který pak přes Urbana doputoval až k Maličkému a ten umístěnou střelou za tyč uzavřel skóre utkání.

Na závěr chci všem poděkovat za bojovný výkon a hlavně za to, že se karetní hříšníci nenechali vyprovokovat a utkání dohráli.

Program na příští týden:

V pátek trénink na hřišti od 17,30 hod.

V úterý 8.5. jede „béčko“ do Bílé Třemešné (17,00).

V sobotu 12.5. zajíždí „áčko“ do Horního Starého Města (17,00), sraz na Tatranu v 15,45 hod., dorost hraje doma s Velkým Poříčím (13,00) a starší žáci s Teplicemi/Meziměstí (15,15). Mladší žáci a starší přípravka jedou do Hronova (BUS 7,00) - soupeři Hronov a Červený Kostelec. Mladší přípravka hraje doma s Jiskrou Kocbeře (9,00).

V neděli 13.5. hraje „béčko“ doma s Libčí (14,00).