Tatran Hostinné - Jiskra Podhůří 8:1 (3:0)

Vysokým vítězstvím se Tatran vyhoupl do čela tabulky ...

Sestava:  Horák J. - Filcsák - Janouch, Horák L.,.Urban (56.Kracík J.) - Slavík, Kracík L. (57. Smetana), Kosina, Kracík D. (73.Rodr) - Polák (52.Maličký), Jakoubek

Branky: 20. a 38. Kracík D., 55. a 56. Jakoubek, 13. Kracík L., 52. Slavík, 72. Maličký, 78. Smetana - 65. Blažej

ŽK: 2:0 (Slavík, Filcsák)

Rozhodčí: Rolf - Janota, Mrkvička

Diváků: 80

Do Hostinného přijelo o záchranu bojující Podhůří, které se už ve 3.minutě dostalo po rychlé rozehrávce do šance, ale Joska zachránil. To byla na dlouho poslední šance hostů. Tatran pak postupně převzal iniciativu a do vedení šel ve 13.minutě, když David Kracík našel na hranici velkého vápna svého bratra Luboše a ten povedenou střelou otevřel gólový účet utkání. Ve 20.minutě vyslal Joska dlouhým výkopem do samostatného úniku Davida Kracíka a bylo to 2:0. Pak přišly dvě šance Poláka, který ale už svůj střelecký prach vystřílel v předzápase za „béčko“. Vynahradil si to však ve 38.minutě, kdy se po faulu na něho kopala penalta a David Kracík zajistil poločasové skóre 3:0.

Po změně stran rozhodl Tatran definitivně o vítězství třemi trefami mezi 52. a 56. minutou. Nejprve David Kracík vybojoval míč pro Slavíka, který se trefil k tyči. Chvíli na to našel Kosina zpětnou přihrávkou Jakoubka, který upravil na 5:0. Jakoubkovi to ale nestačilo a v téže minutě prostřelil gólmana pošesté. Na branku Podhůří se v této době valil jeden útok za druhým, útočili snad všichni a tak se v 65.minutě dočkali i hosté, kteří z ojedinělého protiútoku korigují na 6:1. Nápor Tatranu ale pokračoval a v 72.minutě se po rohu Jakoubka trefil z první Maličký - 7:1. Na konečných 8:1 upravil pak po samostatné akci důrazný Smetana.

Tatran tak předvedl dobrý, kolektivní výkon a nyní ho čekají dva zápasy na půdě soupeřů.

Program na tento týden:

V pátek trénink na hřišti od 17,30 hod.

V sobotu 5.5. zajíždí „áčko“ do Starých Buků (17,00), sraz na Tatranu v 16,00 hod., dorost jede do Rudníku (BUS 12,45) a starší žáci do Skřivan (BUS 8,30). Mladší žáci a starší přípravka jedou do Hronova (BUS 7,00) - soupeři Hronov, Nové Město n.M. a Nová/Stará Paka. Mladší přípravka jede do Dolní Kalné (14,30).

V neděli 6.5. hraje „béčko“ doma s Pilníkovem (14,00).