Sokol Kunčice n.L. - Tatran Hostinné 5:3 (1:3)

Tatranu k zisku bodů nestačilo ani tříbrankové vedení ...

Sestava:  Horák J. - Slavík - Janouch, Horák L. (46.Rodr), Kracík D. - Maličký, Jakoubek, Kosina, Nossek  - Polák (54.Drinka), Smetana

Branky: 2., 3. a 15. Smetana

ŽK: 3:1 (Slavík)

Rozhodčí: Seidel - Říha M., Říha J.

Diváků: 130

Již jsme si pomalu zvykli, že v utkáních těchto týmů padá hodně branek (tentokrát bohužel více do sítě Tatranu). Snad je to tím, že obě mužstva trénují jedni z nejlepších střelců Tatranu …

Začátek utkání byl jak z říše snů a silně připomínal podzimní zápas. Hned po výkopu ze středu hřiště vybojoval Nossek rohový kop a z něho poslal míč Jakoubek na hlavu Smetany - 0:1. Za minutu bylo ještě veseleji - Jakoubek zahrál přímý kop za obranu, kam si naběhl Smetana a byl u míče dříve než gólman - 0:2. Stejný hráč dovršil v 15.minutě hattrick, když střelu Maličkého obrana zablokovala, odražený míč napálil Jakoubek, jeho tvrdou přízemní střelu gólman vyráží a u míče je opět včas Smetana - 0:3. V tu chvíli by na domácí nikdo nevsadil ani pětník. Opak však byl pravdou. Zbytek poločasu ještě ničemu nenasvědčoval, šance se střídaly na obou stranách. Ve 21.minutě ztratil míč Luboš Horák a domácí hráč pelášil sám na bránu - Joska včasným vyběhnutím zachraňuje. Za deset minu střílejí domácí těsně vedle. Na druhé straně prošel Jakoubek po narážečce se Smetanou až před bránu, kde mu však střelu zablokoval obránce. Ve 37.minutě se radovali hráči Kunčic, když se po přímáku trefil hlavou Petrák - 1:3. Pak předvedl několik průniků po levé straně Nossek, ale bez zakončení. Na druhé straně Kunčice v dobré pozici přestřelují. Těsně před přestávkou se nadechl k velkému sólu Kosina, dostal se až před gólmana, bohužel však zapomněl vystřelit.

Ve druhé půli musel Tatran vlivem nucených střídání přeskupit řady a bylo zle. V 54.minutě po chybě v obraně snižují Kunčice na 2:3. Dvougólové vedení Tatranu mohl vrátit v 60.minutě Maličký, ale netrefuje bránu. V 70.minutě bylo vyrovnáno - po zbytečné ztrátě míče Rodra přišel rychlý brejk Kunčic - hráč dostal míč mezi dva naše obránce a David Kracík ho nedokázal včas zastavit - 3:3. Tři minuty na to míč mířící do vápna netrefil Kosina a domácí měli snadnou úlohu - 4:3. Pátý gól nadšeně bojujících domácích pak přišel v 87.minutě po rohovém kopu, kterému zkoprnělá obrana Tatranu pouze přihlížela - 5:3.

Ve druhé půli se v dresu Tatranu nenašel nikdo, kdo by na sebe vzal odpovědnost a strhl svým výkonem ostatní. Byla velmi znát absence čtyř hráčů základní sestavy a naplno se projevila zimní tréninková morálka.

Program na příští týden:

V úterý a pátek trénink na hřišti od 17,30 hod.

Ve středu 25.4. hraje mladší přípravka doma dohrávku od 16,30 hod. (Staré Buky).

V sobotu 28.4. hraje „áčko“ doma se Strážným (17,00), sraz na Tatranu v 16,00 hod. a dorost hostí Janské Lázně (14,30). Mladší přípravka jede do Žacléře (9,00).

V neděli 29.4. jede „béčko“ do Malých Svatoňovic (17,00) a starší žáci do Lázní Bělohrad (BUS 13,15). Mladší žáci a starší přípravka jedou do Nové Paky (BUS 7,30) - soupeři Červený Kostelec, Rozkoš a Nová/Stará Paka.

Autor: Zdeněk Macháček