Jiskra Bohuslavice - Tatran Hostinné 2:6 (1:4)

První jarní utkání skončilo vítězstvím, které však mělo být vyšší ...

Sestava:  Horák J. (73.Lánský) - Filcsák (71.Petružálek) - Janouch, Horák L., Rodr - Maličký, Kracík L., Kosina, Nossek (57.Urban) - Jakoubek (78.Polák), Kracík D.

Branky:  12.Bureš, 80. Pop - 17. a 32.Jakoubek, 35. a 40.Maličký, 48. D. Kracík, 77.Petružálek

Bez karet.

Rozhodčí: Doubic - Žerovnický, Prokop J.

Diváků: 30

V prvním jarním utkání přijel Tatran na hřiště Bohuslavic, odkud na podzim odjel s nepořízenou jak Horňák, tak Kalná. Chybělo tradičně několik zraněných hráčů, ať už fyzicky nebo mentálně. Začátek zápasu byl jak z hororu. Už ve 4.minutě vyrobil Rodr penaltu, kterou naštěstí Joska vyrazil. V 8.minutě se zjevil před bránou Tatranu osamocený útočník, ale Joska včasným vyběhnutím zachraňuje. Čtyři minuty na to už domácí vedou 1:0, když po rohovém kopu hlavičkují, Joska vyráží a v nastalé tlačenici důrazní domácí dostanou míč do sítě. Pak se Tatran konečně rozehrál a do konce poločasu to byla jeho nejlepší pasáž zápasu. Nutno dodat, že domácí se nezatáhli a chtěli hrát stále otevřenou partii, za což však byli potrestáni. V 15.minutě Jakoubkovu střelu gólman ještě vyráží, ale za dvě minuty už stejný hráč vyrovnává na 1:1, kdy po vysunutí od Davida Kracíka obchází gólmana. Následovala desetiminutovka, kdy se v zahazování šancí střídali Nossek s Jakoubkem. Až ve 32.minutě vyzval k úniku po pravé straně Janouch Maličkého, ten od půlky hřiště zasprintoval až před bránu a jeho střílený centr usměrnil do sítě Jakoubek - 1:2. Ten mohl za minutu zkompletovat hattrick, když poněkolikáté vystihl rozehrávku domácích, ale trefil jen gólmana. Ve 35.minutě Rodrovu přihrávku z levé strany zužitkoval Maličký - 1:3. A když se stejný hráč prosadil i před končením poločasu, nesl si Tatran do kabin luxusní náskok.

Na začátku druhé půle byl ve vápně sražen Luboš Kracík a jeho bratr David penaltu s přehledem proměnil - 1:5. Pak však tempo hry opadlo a i když se Tatran dostal do několika stoprocentních šancí, trefoval jen domácího gólmana nebo tyče. Až v 77.minutě po další hrubce v obraně domácích předložil míč před prázdnou bránu Jakoubek Petružálkovi - 1:6. V 80.minutě se ke slovu dostali ještě domácí, kdy Lánský nedosáhl na „padající list“ - 2:6. Po odstoupení Luboše Horáka pro zranění v 84.minutě dohrával Tatran o deseti, ale nic dramatického se už nestalo. Tři body jsou pěkné, ale nutno dodat, že těžší soupeři teprve přijdou. Za zmínku rovněž stojí bezchybný výkon mladého rozhodčího Doubice.

Program na příští týden:

V úterý a pátek trénink na hřišti od 17,30 hod.

V sobotu 14.4. hraje „áčko“ doma se Rtyní (16,30), sraz na Tatranu v 15,30 hod., „béčko“ jede do Poříčí (16,30) a dorost jede do Náchoda - Babí (BUS 12,30).

V neděli 15.4. jedou starší žáci do Provodova (BUS 8,30). Mladší žáci a starší přípravka sehrají domácí turnaj na Tatranu od 10,00 hod. - soupeři Rozkoš a Nové Město nad Metují. Mladší přípravka jede k prvnímu dvojzápasu do Rudníku (14,00).