Sestava:  Horák J. (66. Kodym) - Kracík J., Slavík, Urban (61. Kováč) - Maličký, Kosina, Kracík D., Nossek - Polák (70. Rodr), Smetana K. (79. Petružálek), Jakoubek

Branky: 10. Šafařík - 14., 34. a 43. Smetana, 15. Kracík D., 55. Maličký

ŽK: 3:0

ČK: 1:0 (59. Tošovský)

Rozhodčí: Mahrla - Kubálek, náctiletý laik

Diváků: 105

Za krásného počasí se začalo svižně a šance se střídaly na obou stranách. Bohužel už v 10.minutě zapomněl domácí pomezní chlapec zvednout praporek a Tatran prohrával 1:0. Naštěstí se během dvou minut podařilo skóre otočit. Ve 14.minutě prodloužil Jakoubkův centr Maličký na Smetanu a ten vyrovnal. No a za minutu už Tatran vedl, když tečovaná střela Davida Kracíka z trestňáku skončila pod padajícím gólmanem - 1:2. Hned po rozehrání se domácí dostávají do své poslední šance a trefují tyč. Pak už utkání zcela ovládl Tatran a do poločasu vstřelil Smetana další dva góly. Ve 34.minutě ho do ulice vysunul David Kracík a ve 43.minutě zužitkoval přesnou přihrávku Nosska. Minutu před tím ještě prošel až před gólmana Jakoubek, ale jeho střelu vyráží brankář na roh.

Krátce po přestávce zachytil Jakoubek rozehrávku domácí obrany a jeho střelu vytáhl gólman na břevno. V 55.minutě prošel až do vápna Nossek, kde byl podražen a Maličký z penalty zvýšil na 1:5. A jako doma se Svobodou bylo po zápase. Tatran postupně vystřídal celou lavičku, v poli měl převahu, ale do žádné vyložené šance se už nedostal. Domácí už prostě nestíhali a tak si často pomohli nedovolenými zákroky, na což v 59.minutě doplatil Tošovský, který byl po druhé žluté kartě vyloučen.

Tatran tedy veze tři body a celý tým zaslouží pochvalu za přístup k utkání. Konečně se dostavili (až na dva už dříve omluvené) všichni nominovaní.

Program na příští týden:

V úterý a pátek trénink na hřišti od 17,00 hod.

V sobotu 29.10. hraje „áčko“ doma s rezervou Vrchlabí (14,30), sraz na Tatranu ve 13,30 hod., dorost hostí doma Meziměstí/Teplice (12,15) a starší žáci Rozkoš (10,30).

V neděli 30.10. jede „béčko“ do Černého Dolu (14,30), a mladší žáci a starší přípravka sehrají domácí turnaj na Tatranu (10,00) - soupeři Česká Skalice a Rychnov nad Kněžnou.

Autor: Zdeněk Macháček