Jiskra Kocbeře - Tatran Hostinné 2:2 (1:2), na pen. 2:3

Sestava:  Horák J. - Filcsák - Janouch, Kosina, Kracík D. - Kováč (50. Rodr), Maličký, Jakoubek, Nossek  - Polák, Petružálek

Branky: 10. Béna, 51. Hrneček - 5. a 20. Polák

ŽK: 1:2 (Jakoubek, Polák)

ČK: 1:0 (76. Stránský)

Rozhodčí: Mahrla - Říha L., Kocurek

Diváků: 30

Oproti utkání s Horňákem, kdy se Tatran sešel kompletní, tentokrát chyběli pro různé důvody hned čtyři hráči. Zvláště neomluvitelná je absence Smetany, který se na to normálně vysral. Tatran začal utkání lépe a jeho tlak vyústil v 5.minutě ve vedoucí gól, když přímý kop Jakoubka z půlky hřiště usměrnil hlavou do sítě Polák, který přeskočil gólmana - 0:1. Kocbeře pak přidali na tempu a dočkali se vyrovnání. V 7.minutě jsme nejprve měli štěstí, když domácí útočník postupující na Josku Horáka ještě zbytečně přihrával, ale tři minuty na to už bylo srovnáno - to míč směřoval za obranu Tatranu, za kterou si naběhl Béna a míč poslal přesně k tyči - 1:1. Ve 20.minutě šel Tatran opět do vedení, když Jakoubek prošel po levé straně a našel před bránou Petružálka, který se sice neprosadil, ale stačil přihrát volnému Polákovi - 1:2. Za tři minuty mohl Polák zkompletovat čistý hattrick - po přihrávce Kosiny obešel obránce, ale střílel nad bránu. Poslední dvě šance první půle přišly ve 31.minutě. Nejprve vybídl Maličký ke střele Petružálka a jeho bombu z první vyráží gólman. Po následném rohu střílí Maličký a míč trefuje chumel hráčů na brankové čáře.

Po změně stran Tatranu dlouho vedení nevydrželo. V 51.minutě zahrávali domácí přímák, míč končící ve zdi sebral Hrneček a obrana Tatranu jen přihlížela, jak prošel po pravé straně a prostřelil Josku - 2:2. V následujících minutách se Tatran snažil strhnout vítězství na svoji stranu - přišly tři šance Poláka, ale ten zřejmě vystřílel střelecký prach už v první půli. Nejprve nedokázal usměrnit do sítě centr Nosska, pak promáchl po střele Petružálka a výčet šancí zakončil nepovedeným lobem, který skončil nad bránou. A když se k zahazování šancí přidal i Maličký, z nichž největší byla v 68.minutě střela do břevna, bylo vymalováno. V 73.minutě mohl po rychle vhozeném autu skórovat Petružálek, ale při lobu napodobil Poláka. Že fotbal nemá logiku ukázala 76.minuta, kdy po ojedinělém útoku domácích zahrál Filcsák ve vápně rukou a do vedení mohli jít pro změnu domácí. Šolc však poslal penaltu do břevna a téže minutě se nechal zbytečně vyloučit domácí Stránský. Závěrečný tlak Tatranu už ale k ničemu nevedl a domácího zřejmě hráče v bráně (gólman musel střídat pro zranění) jsme prakticky neohrozili.

A tak se šlo na penalty, které Tatran konečně proměnil všechny tři (Maličký, David Kracík a Nossek). A protože Joska hned první penaltu domácím vyrazil, připsali jsme si plusový bodík.

Program na příští týden:

V úterý a pátek trénink na hřišti od 17,00 hod.

V sobotu 15.10. hraje „áčko“ doma se Svobodou (15,30), sraz na Tatranu ve 14,30 hod. a dorost s Javorkou (13,15). Starší žáci jedou na hřiště Babí/Machov (BUS 11,30) a mladší přípravka do Starých Buků (9,00).

V neděli 16.10. jede „béčko“ do Starého Rokytníku (15,30), mladší žáci a starší přípravka jedou do Třebše (BUS 7,30) - soupeři Třebeš a Meziměstí/Teplice.