Tatran Hostinné - SK Horní Staré Město 4:3 (1:1)

Lídr tabulky odjel z Hostinného s prázdnou ...

Sestava:  Horák J. - Janouch (46.Smetana K., 79. Petružálek), Slavík, Urban - Kracík L., Kosina, Kracík D., Nossek  - Polák, Maličký, Jakoubek

Branky: 20. a 61.  Jakoubek J., 53. Smetana, 59. Polák - 35. Višňovský, 76. Skuček, 85. Machalík

ŽK: 4:4 (Urban, Janouch, Jakoubek, Polák)

ČK: 1:0 (65. Urban)

Rozhodčí: Jandera - Čapek, Gereg

Diváků: 100

Šlágr kola, ve kterém se hrálo prakticky o šest bodů, začal lépe Tatran. Do páté minuty se dostali do dvou šancí Polák s Maličkým, ale vždy si dávali přednost, takže z toho nic nebylo. Na druhé straně hosté po rohovém kopu přestřelují po teči Janoucha bránu. Po dalším rohu přechází Tatran do rychlého protiútoku, ale finální střela Maličkému nesedla. V 11.minutě se Janouch podsmekl a hostující útočník šel sám na Josku - ten jeho střelu zachytil. V 17.minutě gólman Horňáku vyráží centr Jakoubka přímo na hlavu Maličkého, míč však míří nad břevno. O tři minuty později prošel v poklidu Jakoubek od postranní čáry až do středu a ne příliš prudkou ale umístěnou střelou otevírá gólový účet utkání - 1:0. Tatran se snažil stále útočit, ale ve 35.minutě ztratil míč, hosté podnikli rychlý brejk a vyrovnávají na 1:1.

Po změně stran se rozhodlo během osmi minut. V 53.minutě po nebezpečné střele Horňáku vedle přišel rychlý protiútok Tatranu. Nosskův pokus gólman ještě vyrazil, ale míč vrátil do vápna Urban a přesně našel hlavu Smetany - 2:1. V 59.minutě po rychle vhozeném autu vnikl do vápna Jakoubek a přízemním centem našel Poláka - 3:1. Dvě minuty nato bylo ještě veseleji. Nejprve David Kracík poslal do brejku Poláka, ten ale gólmana nepřehodil. Pak vybojoval míč u postranní čáry Nossek, našel Jakoubka, který míč mezi gólmanem a tyčí protlačil do sítě - 4:1. V 65.minutě zaúřadoval hlavní rozhodčí, když po druhé žluté kartě vyloučil Urbana za zákrok, kterých bylo v utkání bezpočet a hosté vycítili šanci. I když si ale žádnou loženku nevypracovali, trefil se Skuček nádherně z přímáku do šibenice - 4:2. V deseti hrající Tatran pak měl tři skvělé příležitosti ke zvýšení skóre. Nejprve našel Polák před kasou Smetanu, ten ale netrefil odkrytou branku. Poté dal regulérní gól Jakoubek, ale mával se nesmyslný ofsajd, ze kterého se vracel Petružálek. No a když po vysunutí Maličkého střílí Polák v úniku nad bránu, bylo zaděláno na drama, protože hosté z ojedinělého útoku snižují pět minut před koncem na 4:3. Tatran ale utkání dohrál s přehledem a důležité vítězství si už pohlídal.

Program na příští týden:

V úterý a pátek trénink na hřišti od 17,00 hod.

V pondělí 3.10. hostí starší žáci v dohrávce doma Mladé Buky (16,30).

V sobotu 8.10. jede „áčko“ na hřiště Jiskry Kocbeře (16,00), sraz na Tatranu ve 14,30 hod. a dorost jede do Volanova (BUS 12,30). Starší žáci hostí doma Teplice/Meziměstí (15,00) a  mladší přípravka Rudník (9,00).

V neděli 9.10. hostí „béčko“ doma Radvanice (14,00), mladší žáci a starší přípravka jedou do Trutnova (BUS 8,00) - soupeři Úpa/Mladé Buky a Vrchlabí.