FK Dolní Kalná - Tatran Hostinné 2:2 (1:1), na pen. 0:2

Sestava:  Horák J. - Filcsák (46. Horák L.) - Janouch, Kosina, Kracík D., Urban - Kracík L. (54. Smetana K.), Maličký, Nossek  - Polák, Jakoubek (78. Petružálek)

Branky: 18. Jiřička J., 54. Ježek D. - 10. Polák, 52. Maličký

ŽK: 2:2 (Kodýtek V., Junek - Filcsák, Polák)

Rozhodčí: Beránek - Matějka, Trnovský

Diváků: 200

V předehrávce prvního jarního kola začal Tatran mírným náporem, ale první práci z gólmanů měl Joska Horák, když v 7.minutě vyráží střelu z přímáku. Hned z protiútoku na druhé straně hlavičkuje Polák nad bránu po centru Davida Kracíka. V 10.minutě odcentroval od rohového praporku Polák a jeho neskutečný lob skončil k údivu všech u zadní tyče Junkovi branky - 0:1. Poté začala útočit Kalná a ve 14.minutě se hned tři její hráči objevili v hraničním ofsajdovém postavení za obranou Tatranu, ale střela šla naštěstí nad branku. Vyrovnání se domácí dočkali v 18.minutě, kdy po zmatcích v obraně Tatranu pohodlně odcentroval Tauchman a Jiřička měl na zadní tyči snadnou práci - 1:1. Pak následovaly dvě šance Tatranu - nejprve spálil tutovku Maličký po přihrávce Nosska a chvíli na to prudkou střelu Jakoubka procedil Junek mezi nohama, ale míč ještě před brankovou čárou stačil zachytit. Do konce poločasu pak bylo utkání vyrovnané, hra se přelévala na obě strany bez vyložených šancí.

Druhou půli začal lépe Tatran a po obléhání domácí branky sestřelil gólman Junek pronikajícího Nosska a kopala se penalta, kterou Maličký s přehledem proměnil - 1:2. Bohužel za dvě minuty bylo opět vyrovnáno, když obrana Tatranu dala velký prostor Ježkovi k samostatné akci - 2:2. Přesto mohli jít hosté znovu do vedení, ale střelu Maličkého vyrazil na brankové čáře u tyče stojící Šus. V 71.minutě se zase uvolnil ve vápně Smetana, ale jeho střela mířila nad bránu. Na druhé straně pak utekl po pravé straně rychlý Ježek a jeho střelu vytáhl Horák na břevno. Pět minut před koncem pak Joska ještě zachránil včasným vyběhnutím po rychle rozehraném faulu. Poslední slovo měl ještě Polák, který se řítil sám na bránu, ale vyběhnuvšího Junka neprostřelil a tak se šlo opět na penalty. V nich byl tentokrát Tatran úspěšnější, když proměnili Maličký a Nossek, nedal akorát Smetana. Domácím se nedařilo vůbec - první penaltu Joska vyrazil a druhá šla do tyče.

Tatran tak bral alespoň dva body a v sobotu ho čeká vedoucí Horňák.

Autor: Zdeněk Macháček