Tatran Hostinné - Sokol Kunčice n.L. 8:1 (5:0)

Šlágr kola jasně pro domácí Tatran ...

Sestava:  Horák J. (77.Lánský) - Kosina - Janouch, Slavík, Urban (61.Kudrna) - Polák (66.Filcsák), Kracík L., Kracík D., Nossek - Jakoubek, Petružálek (56.Horák L.)

Branky: 12., 14., 30. a 79. Jakoubek, 13. a 60. Kracík L., 28. Nossek, 75. Janouch - 87. Kracík M.

ŽK: 0:2

ČK: 1:0 (89.Nossek)

Rozhodčí: Mahrla - Říha M., Janota

Diváků: 160

Ve šlágru kola před pěknou diváckou kulisou se žádné drama nekonalo. Tatran sehrál excelentní první poločas a hosté si chvílemi museli připadat jako na kolotoči. Ve 12.minutě vysunul Luboš Kracík na levé straně Nosska a jeho centr trefuje pod břevno Jakoubek - 1:0. O minutu později to již bylo 2:0, když Jakoubek po rychlé akci nádherně uvolnil Luboše Kracíka. Černou tříminutovku pro hosty vzápětí uzavřel přímákem ze třiceti metrů opět Jakoubek - 3:0 a bylo po zápase. Další branka padla ve 28.minutě, kdy Slavík obloučkem za obranu uvolnil Nosska, ten byl u míče dříve než gólman a pohodlně ho „donesl“ do brány 4:0. Dvě minuty na to upravil na 5:0 tvrdou střelou Jakoubek, který tak zkompletoval hattrick. Do konce poločasu mohl Tatran ještě několikrát skórovat, ale Nossek trefuje tyč a Jakoubka už gólman vychytává. Těsně před odchodem do kabin musel Joska Horák daleko vyběhnout a jeho odkop vracejí hosté na bránu, kde zachraňuje odkopem Janouch.

Druhou půli Tatran polevil, hosté hru vyrovnali a v 52.minutě trefují po rohu hlavou tyč. To však bylo ze strany Kunčic na dlouhou dobu vše, neboť jejich akce končili u vápna Tatranu. Domácím se vepředu také extra nedařilo, přesto náskok neustále navyšovali. V 60.minutě obešel Luboš Kracík vše, co mu stálo v cestě a zvyšuje na 6:0. Čtvrt hodiny před koncem pak Luboš Horák vyzval na pravé straně k úniku Jakoubka, ten našel zpětnou přihrávkou nabíhajícího Janoucha, který míč zakroutil do šibenice - 7:0. V 79.minutě prodloužil Janouchův centr Luboš Horák na Jakoubka a ten potvrdil svůj střelecký den - 8:0. Závěr byl ze strany Tatranu ležérní a tři minuty před koncem po chybě v obraně snižují hosté na 8:1. Korunu všemu nasadil Nossek, který se minutu před závěrečným hvizdem nechal zbytečně vyloučit po strčení do protihráče.

Přesto sehrál Tatran vydařený zápas (hlavně v první půli), za což ho diváci odměňovali častým potleskem.

Program na příští týden:

V úterý a pátek trénink na hřišti od 17,30 hod.

V sobotu 17.9. jede dorost do Velkého Poříčí (BUS 12,00) a starší žáci hrají doma s mužstvem Nová/Stará Paka (15,00). Mladší žáci a starší přípravka jedou do Vrchlabí (BUS 8,00) - soupeři Vrchlabí, Dvůr Králové a Červený Kostelec.

V neděli 18.9. jede „áčko“ do Dolní Branné, kde se utká se Strážným (16,30), sraz na Tatranu v 15,20 hod., „béčko“ hostí doma Malé Svatoňovice (14,00) a mladší přípravka jede do Žacléře (11,15).