Sestava:  Kodym (16.Horák J.) - Kosina - Janouch, Slavík, Urban (70.Filcsák) - Polák, Kracík L. (85.Kudrna), Kracík D., Nossek - Jakoubek, Petružálek (65.Horák L.)

ŽK: 1:0

ČK: 1:0 (15.Balcar)

Rozhodčí: Mlynář - Machata, Čapek

Diváků: 60

V dalším utkání zavítal Tatran na horkou půdu Baníku Rtyně. Zápas začal pro Tatran tradičně - po ospalém úvodu zvonilo břevno po střele domácích. Tatran potom hru vyrovnal a pomohli mu k tomu i domácí. V 15.minutě po šlapáku Davida Kracíka soupeř oplácel a byl po právu vyloučen. A aby toho pro domácí nebylo málo, v 19.minutě napřáhl z přímého kopu Jakoubek, jeho bombu tečuje postavená zeď a míč od tyče zapadá do sítě - 0:1. Hned za minutu ale musel zachraňovat vypíchnutím míče Janouch, když se dral do šance domácí útočník. To už stál v bráně Tatranu Joska Horák, který vystřídal zraněného Kodyma. Ve 33.minutě zaujala tvrdá střela Luboše Kracíka, kterou gólman reflexivně vyrazil nad břevno. Do konce poločasu jsme pak na soustředěnou obranu nic nevymysleli, hráli jsme prakticky bez útoku. Nebudu nikoho jmenovat, abych se zase někoho nedotkl, jako po pohárovém zápase s Kocbeřemi. Před poločasem ještě uvolnil Polák obloučkem Luboše Kracíka, ten ale bránu netrefil.

Po změně stran se obraz hry nezměnil, domácí dobře bránili a Tatran marně dobýval a dlouho si žádnou vyloženou šanci nedovedl vytvořit. Výjimku tvořila střela Janoucha, kterou gólman vyrazil po narážečce s Davidem Kracíkem ze 61.minuty. Naopak domácí vyráželi k rychlým brejkům a po jednom z nich zachraňuje v 72.minutě Joska Horák. Ke konci zápasu byl tlak Tatranu drtivý a vypracoval si několik vyložených šancí (Jakoubek, Nossek), které však buď zlikvidoval domácí brankář nebo je trestuhodně zahodil. Dvě minuty před koncem mohl Tatran ještě o vítězství přijít, kdy po rohu domácích chytil ze skrumáže míč před brankovou čárou opět Horák.

Po zápase se rozpoutala debata, kdy naposledy Tatran vyhrál výsledkem 1:0. Tak to nebylo tak dávno, jak si všichni mysleli - 27.3.2010 Tatran vyhrál 1:0 v Pilníkově a gól vstřelil, světe div se, tehdy sedmnáctiletý Jakoubek.

Program na příští týden:

V úterý a pátek trénink na hřišti od 17,30 hod.

V sobotu 10.9. hraje „áčko“ doma s Kunčicemi (17,00), sraz na Tatranu v 16,00 hod. a dorost hostí Rudník (14,45).

V neděli 11.9. jede „béčko“ do Janských Lázní (17,00) a starší žáci do České Skalice (BUS 7,45). Mladší žáci a starší přípravka jedou do Nové Paky (BUS 7,45) - soupeři Nová/Stará Paka a Dvůr Králové. Mladší přípravka hraje doma dvojzápas - od 9,00 hod. hostí Staré Buky.

Autor: Zdeněk Macháček