Jiskra Podhůří - Tatran Hostinné 3:7 (3:4)

Po hokejové přestřelce veze Tatran tři body ...

Sestava:  Horák J. (54.Kodym) - Kosina - Janouch, Kracík J., Punner - Polák, Kracík L. (62.Nosek), Kracík D., Nossek - Jakoubek, Petružálek (69.Kudrna)

Branky: 8. a 16.Zdržálek D., 36.Mlejnek - 23. a 46.Polák, 19.Jakoubek, 35.Punner, 44.Nossek, 51.Petružálek, 62.Janouch

ŽK: 1:2 (Kracík J., Kosina)

Rozhodčí: Lamberský - Bartoň, Machata

Diváků: 100

Úplně naruby než před týdnem z Kalnou začal pro Tatran zápas v Podhůří. Tentokrát šli rychle do dvougólového vedení domácí. Už v 8.minutě se radovali poprvé, když vhodili rychlý aut, přišel centr z levé strany na který Joska nedosáhl a Zdržálek uklidil míč za tyč. Ten samý hráč zvýšil v 16.minutě na 2:0 po vyškolení obrany Tatranu a průstřelem Josky Horáka. To už se hráči Tatranu dokonale probudili a za čtvrt hodiny skóre otočili. V 19.minutě našel David Kracík na pravém křídle Poláka a jeho zpětnou přihrávku poslal z první utěšenou střelou do sítě Jakoubek. Za čtyři minuty už bylo vyrovnáno - tentokrát na levé straně vysunul Luboš Kracík Nosska, jeho centr trefuje Jakoubek, gólman vyráží a Polák pohotově skóruje. Tatran pokračoval v náporu, ale lob Jakoubka skončil nad břevnem a střela Luboše Kracíka vedle pravé tyče. Až ve 35.minutě se obrana domácích rozestoupila před Polákem, ten obešel i gólmana a trefuje tyč - naštěstí dobíhající Punner uklidil míč do sítě - 2:3. O minutu později už ale bylo znovu srovnáno po jediné chybě hlavního rozhodčího za zápas. Ten hru přerušil, aby uklidnil Jakoubka s Mlejnkem, na což domácí nereagovali a vykoledovali si faul ve vápně. Penaltu pak bezpečně proměnil Mlejnek. Vzápětí mohl opět vedení Tatranu vrátit Petružálek, jehož hlavičku na zadní tyči po centru Poláka gólman vyrazil. Přesto šel Tatran do kabin s jednogólovým náskokem. Minutu před koncem poločasu našel Kosina Nosska, který se přehnal kolem domácího stopera a podél vybíhajícího gólmana upravuje na 3:4.

Jak skončila první půle, tak začala i druhá. Neuběhla ani minuta, Nossek vybojoval míč, vysunul Poláka, který obchází gólmana a tentokrát už se trefuje - 3:5. V 51.minutě opět výborně hrající Nossek našel před brankou Petružálka, ten si posadil na zem obránce a zvýšil na 3:6. Sedmý gól pak přidal v 62.minutě Janouch, jehož polostřelu/polocentr si srazil obránce do vlastní sítě. A bylo po fotbale. Domácí se sice snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale obrana Tatranu už je do šancí nepouštěla - pouze v 85.minutě musel střídající gólman Kodym zlikvidovat samostatný nájezd. Na druhé straně se dostali do několika šancí střídající Nosek s Kudrnou, ale skóre se již nezměnilo.

Program na příští týden:

V úterý a pátek trénink na hřišti od 18,00 hod.

V sobotu 27.8. hraje „áčko“ doma s Bohuslavicemi (17,00), sraz na Tatranu v 16,00 hod., dorost hostí Úpici (14,45) a starší žáci Babí/Machov (13,00). „Béčko“ jede do Volanova (17,00) a mladší žáci se starší přípravkou do Úpice (BUS 7,45) - soupeři Úpice/Rtyně, Vrchlabí, Nová/Stará Paka.

Autor: Zdeněk Macháček