Tatran Hostinné - FK Dolní Kalná 3:3 (2:0), na pen. 1:2

Sestava:  Horák J. - Kosina - Ulvr (46.Kracík D.), Horák L., Urban - Polák, Kracík L. Punner, Nossek - Jakoubek, Petružálek

Branky: 8´ a 12´ Jakoubek, 81´ Nossek - Jiřička J. 2, Kodýtek A.

ŽK: 3:2 (Punner, Nossek, Kosina)

Rozhodčí: Seidel - Šiling, Horáček

Diváků: 100

Nepovedený zápas předvedl Tatran divákům při tradičním derby. Přitom začátek utkání byl jako z říše snů. Už v 8.minutě se probil po levé straně Nossek a jeho centr zužitkoval hlavou Jakoubek - 1:0. Za čtyři minuty už to bylo 2:0 - akce jako přes kopírák, když Nosska poslal do úniku Urban, centr a Jakoubek opět hlavou. V 16.minutě mohl zvýšit Polák, který po centru Petružálka posílá míč těsně vedle. Pak tempo opadlo a ve 38.minutě se zrodila první šance hostů, kdy už za překonaným gólmanem Horákem odkopává míč mířící do branky Polák. Vzápětí na druhé straně likviduje gólman tvrdou střelu Petružálka.

Po změně stran byl na hřišti úplně jiný Tatran. Chyběl pohyb a hráči si snad mysleli, že se nic nemůže stát. Ale ono se stalo. Ve 49.minutě se u lajny nechal obehrát Nossek, unikajícího hráče pak ve vápně zkosil a hosté z penalty snížili. V 59.minutě zahrával trestňák Luboš Kracík a Polákovu hlavičku vyráží gólman. Než se hráči Tatranu stačili vrátit, přišel rychlý brejk, centr z pravé strany a volný hráč před Joskou zakončoval přesně - 2:2. Čtyři minuty na to bylo ještě hůře, když Tatran propadl ve středu obrany a Kalná se ujala vedení - 2:3. Potvrdit tři body pro hosty mohl v 73.minutě Tauchman, ale Horák ho vychytal. Tatran se pak nadechl k jakému si náporu ze kterého vytěžil alespoň vyrovnání. V 81.minutě našel Jakoubek Nosska a ten z úhlu doslova prostřelil gólmana - 3:3. A když o tři minuty později střelu Jakoubka vyrazil gólman na roh, šlo se na penalty.

V nich Luboš Horák přestřelil, Punnera vychytal gólman a přesně mířil pouze Jakoubek. Jelikož hosté proměnili dvě penalty ze tří, získali o bod navíc.

Program na příští týden:

V úterý a pátek trénink na hřišti od 18,00 hod.

Ve středu 17.8. hraje „áčko“ čtvrtfinále okresního poháru v Pilníkově (17,30), sraz na Tatranu v 16,30 hod.

V sobotu 20.8. jede „áčko“ do Podhůří (17,00), sraz na Tatranu v 15,45 hod., dorost do Hronova (BUS 13,00) a starší žáci do Teplic nad Metují (BUS 8,00).

V neděli 21.8. hraje „béčko“ doma s Bílou Třemešnou „B“ (14,00).