Tatran Hostinné - FC Vrchlabí "B" 3:2 (1:1)

Po vyrovnaném utkání zůstaly všechny body doma ...

Sestava:  Horák J. - Kracík J. - Drinka (46.Filcsák), Horák L. (77.Rodr), Nossek (46.Urban) - Slavík, Kosina, Kracík L., Jakoubek - Polák, Petružálek

Branky: 21´ Drinka, 53´ a 71´ Petružálek - 34´ Plecháč, 67´ Mejsnar

ŽK: 1:1 (Polák)

ČK: 0:1 (32.Marks)

Rozhodčí: Mlynář - Nývlt, Louda

Diváků: 80

Za úmorného vedra se hrál docela svižný fotbal, k čemuž přispěli i běhaví hosté. Úvod utkání patřil Tatranu a v prvních deseti minutách se dostal do dvou příležitostí Polák, vždy vyběhnuvšího gólmana ale neprostřelil. Ve 21.minutě si dlouhý výkop Josky Horáka zpracoval Petružálek a vnikl do vápna, kde byl podražen. Z následné penalty poslal Tatran do vedení Drinka. Hosté mohli vyrovnat o sedm minut později, když byl útočník sám před Horákem, ale jeho nepovedenou střelu Joska před brankovou čárou stačil chytit. Ve 32.minutě poslal Luboš Kracík uličkou do úniku Poláka, který byl zezadu zkosen a hosté hráli o desíti. Dvě minuty na to ale bylo vyrovnáno, když se z přímého kopu nádherně trefil do šibenice Plecháč. Do konce poločasu se už nic nestalo, ale hosté jakoby v desíti ožili a domácím zle zatápěli.

Po změně stran pokračoval mírný nápor Vrchlabí a Joska v bráně musel vytáhnout dva excelentní zákroky. V 53.mintě ale udeřilo na druhé straně, když po centru Urbana zahrál obránce rukou a Petružálek z penalty svým 40. gólem v sezóně vrátil Tatranu vedení. Zdálo se, že se hosté položí, ale opak byl pravdou. V 67.minutě prošel Mejsnar od půlky po pravé straně sám až před bránu a vyrovnal na 2:2. Pak přišel teprve tlak Tatranu, který v 71.minutě vyústil ve vítězný gól. To po rohu Jakoubka vznikla před bránou trma-vrma, přesto se obráncům podařilo míč odkopnout. Ten se pak dostal k Luboši Kracíkovi, který zprava poslal centr před bránu a Petružálek se hlavou nemýlil - 3:2. Na tento gól už hosté odpověď nenašli a tak tři body zůstali doma.

Program na příští týden:

V pátek trénink na hřišti od 18,00 hod.

Ve středu 8.6. hraje „áčko“ v Pilníkově (17,30), sraz na Tatranu v 16,30 hod.

V sobotu 11.6. jede „áčko“ do Dolní Branné (17,00), sraz na Tatranu v 15,45 hod., dorost hraje doma s Lánovem (14,45).

V neděli 12.6. mladší přípravka sehraje turnaj v Trutnově (9,00) - soupeři Trutnov, Třebeš a Jičíněves.

Autor: Zdeněk Macháček