Tatran Hostinné - TJ Lánov 7:1 (3:0)

S chutí hrající Tatran si zastřílel ...

Sestava:  Horák J. (79.Lánský) - Kracík J. - Kudrna (60.Janouch), Slavík, Urban - Polák, Kosina, Jakoubek, Nossek - Horák L., Smetana (75.Celar)

Branky: 66´ a 78´ Jakoubek, 1´ Smetana, 6´ Slavík, 43´ Kosina, 77´ Polák, 80´ Horák L. - 48´ Havránek

ŽK: 3:4 (Nossek, Slavík, Horák L.)

Rozhodčí: Přiklopil - Janota, Rolf

Diváků: 100

Utkání začalo lépe pro Tatran, který se už po 18-ti vteřinách ujal vedení. To hosté rozehrávali ze středu hřiště, jejich přihrávku vystihl Nossek a pelášil na bránu. Jeho střelu gólman vyráží, ale Smetana vrací míč do sítě - 1:0. Na druhé straně přímák Lánova vytáhl Horák nad bránu. V 5.minutě mohl zvýšit Smetana po přímém kopu Jakoubka - jeho hlavičku však gólman vyráží. Za minutu ale bylo veseleji, když centr Urbana zužitkoval hlavou Slavík - 2:0. Pak se dlouho nic nedělo, hra se přelévala z jedné strany na druhou a šance přišly až ke konci poločasu. Ve 35.minutě utekl obraně Jakoubek a jeho šajtli vytěsnil gólman na roh. Chvíli na to se neujala ani střela Nosska, která letěla těsně vedle levé šibenice. Přesto se domácí těsně před odchodem do kabin dočkali - po centru Luboše Horáka Kosina umístěnou bombou málem protrhl síť - 3:0.

Tři minuty po změně stran z ničeho nic dalekonosná střela Havránka zapadá přesně za tyč a hosté snižují na 3:1. V 53.minutě mohlo být ještě hůře po hlavičce hostů těsně vedle. Na druhé straně se probil do šance Smetana, ale obrana mu míč zablokovala. V 62.minutě přišla poslední šance Lánova, kterou Joska Horák lapil a pak už střílel jen Tatran. V 66.minutě Kosina vysunul Jakoubka a ten s přehledem dává na 4:1. V 77.minutě míří dlouhý výkop Josky až na Poláka a ten krásnou ránou přes celou bránu zvyšuje na 5:1, navíc minutu na to končí tvrdá střela Jakoubka opět v bráně - 6:1. Gólový účet utkání uzavřel Luboš Horák, kterého před bránou našel Polák - 7:1. Pak už se zápas pouze dohrával. Za zmínku stojí po dlouhé době bezchybný výkon trojice rozhodčích a dobrá hra všech dorostenců, kteří už v nohách měli svůj předzápas.

Program na příští týden:

V úterý a pátek trénink na hřišti od 17,30 hod.

V sobotu 21.5. zajíždí „áčko“ na hřiště Jiskry Kocbeře (17,00), sraz na Tatranu v 15,30 hod., starší žáci jedou do Náchoda (BUS 12,45). Mladší žáci a starší přípravka sehrají domácí turnaj na Tatranu (10,00) - soupeři Vrchlabí, Týniště a Česká Skalice.

V neděli 22.5. jede dorost do Jánských Lázní (BUS 12,45) a mladší přípravka jede do Nového Města nad Metují (9,00) - soupeři Nové Město, Jičíněves a Hronov/Police.