Tatran Hostinné - Baník Žacléř 1:1 (0:1), na pen. 1:3

Sestava:  Horák J. - Filcsák - Drinka (41.Horák L.), Slavík, Urban (72.Kudrna) - Nossek, Kracík L., Kosina, Jakoubek - Smetana, Petružálek

ŽK: 3:1 (Filcsák, Smetana, Kosina)

ČK: 2:1 (77´ Petružálek, 79´ Filcsák - 66´ Baše)

Rozhodčí: Beránek - Kubálek, Říha

Diváků: 30

Tatran měl zřejmě poslední možnost, jak zdramatizovat dění ohledně postupu - bohužel ji nevyužil. Baník udeřil ve 2.minutě, kdy se po autovém vhazování dostal k míči nepokrytý Baše a jeho střela zapadla za tyč překvapeného Horáka. To domácími otřáslo a za dvě minuty se Žacléř dostává do další šance - Horák vyráží na roh. Pak převzal otěže zápasu Tatran, ale ani z vyložených šancí nedokázal skórovat. V 9.minutě mohl vyrovnat Smetana, který se probil do samostatného úniku, střílel však vedle. Pak přišla série šancí Petružálka, ale ten střelecké kopačky tento den neobul. Hosté se dostali do šance ve 40.minutě, ale Joska Horák zachraňuje. A když se pak neujaly ani dvě šance Smetany, šlo se do kabin.

I po změně stran Tatran bušil do baníkovské obrany, ta však stále odolávala. Baník mohl dokonce vedení zvýšit, když v 52.minutě „namazal“ Slavík hostujícímu útočníkovi, ale ten Horáka neprostřelil. V 66.minutě oslabil Baník Baše, když napálil míčem ležícího Kosinu a šel pod sprchy. Tatran „přesilovku“ zužitkoval v 73.minutě, když se po rohu Jakoubka dostal k odraženému míči Nossek a propálil vše před ním - 1:1. Snahu o otočení zápasu pak zmařil faulovaný Petružálek, který se ohnal loktem a síly na hřišti se vyrovnaly. Přesto mohl mít Tatran v 78.minutě výhodu pokutového kopu, ale držení Luboše Horáka hlavní rozhodčí asi neviděl, i když mu to jasně signalizoval jeho asistent na pomezí …A když se pak nechal po dvou žlutých kartách zbytečně vyloučit i Filcsák, bylo po zápase.

V následné penaltové loterii Žacléř třikrát uspěl, za Tatran proměnil Luboš Horák, ale jeho jmenovec Kracík bohužel nedal. Drama se tak nekoná a Baník klepe na brány 1.B třídy.

Autor: Zdeněk Macháček