Sokol Staré Buky - Tatran Hostinné 1:7 (0:3)

Tatran přivezl povinné vítězství ...

Sestava:  Horák J. - Kracík J. - Filcsák (46.Horák L.), Slavík, Drinka (59.Rodr) - Nossek, Kracík L., Kosina, Jakoubek (46.Polák) - Smetana, Petružálek (74.Geletič)

Branky: 55´ Zbořil z pen. - 68´ a 79´ Horák L., 16´ Drinka, 22´ Jakoubek, 25´ Petružálek, 50´ Smetana, 76´ Nossek

ŽK: 2:2 (Slavík, Kosina)

Rozhodčí: Přiklopil - Louda, Grigel

Diváků: 40

Tatranu se podařilo napravit dojem z předchozích utkání, ale nutno dodat, že soupeř mu to maximálně umožnil. Sice Staré Buky hráli konečně o jedenácti, ale krok drželi jen v úvodní čtvrthodině. To několikrát zahrozili, ale byli z toho jen rohové kopy. To na druhé straně ze stejné situace udeřilo, když v 16.minutě Jakoubkův roh trefuje na přední tyči Drinka - 0:1. Ve 22.minutě se dlouhý výkop Josky Horáka dostal až k Petružálkovi, který zpětnou přihrávkou našel Jakoubka a ten tvrdou střelou zvyšuje na 0:2. Tři minuty na to už to bylo 0:3, když se po rohu nádherně trefuje nůžkami Petružálek. Ve 35.minutě zahrozí domácí střelou z přímáku do břevna. Těsně před odchodem do kabin mohl zvýšit vedení důrazný Smetana, ale v samostatném úniku ho vychytal gólman.

Po změně stran se Smetana dočkal, když vystihl kiks domácího stopera a tentokrát gólmana prostřelil - 0:4. V 55.minutě bohužel jeden z ojedinělých výpadů domácích skončil penaltou, ze které Zbořil koriguje na 1:4. Pak ale přišel drtivý nápor Tatranu, ze kterého vytěžil další tři góly. Kdyby ale proměnil všechny vyložené šance, byl by výsledek dvojciferný. V 68.minutě si Luboš Horák zpracoval přihrávku Petružálka a s přehledem zavěsil - 1:5. V 76.mintě trefuje Luboš Kracík z přímáku zeď a odražený míč uklidil do sítě Nossek - 1:6. Tři minuty na to přidal svůj druhý gól Luboš Horák, když zužitkoval hlavou přetažený centr Rodra a uzavřel tak gólový účet utkání. Doufejme, že si nějaké góly schoval Tatran na středu, kdy hostí lídra tabulky Žacléř.

Program na příští týden:

V pátek trénink na hřišti od 17,30 hod.

Ve středu 11.5. hostí „áčko“ doma Žacléř od 17,30 hod. (sraz na hřišti v 16,30 hod.) a starší žáci jedou na Olympii Hradec (BUS 15,30).

V sobotu 14.5. hraje „áčko“ doma s Lánovem (17,00), sraz na Tatranu v 16,00 hod., dorost s Rudníkem (14,45) a starší žáci s Týništěm nad Orlicí (13,00). Mladší přípravka jede do Hradce Králové (9,00) - soupeři Hradec Králové „B“.a Hronov/Police.

V neděli 15.5. jede „béčko“ do Bernartic (17,00). Mladší žáci a starší přípravka jedou do Hořic (9,00) - soupeři Hořice, N./St.Paka a Slavia Hradec.

Autor: Zdeněk Macháček