Tatran Hostinné - Jiskra Podhůří 4:1 (2:1)

Sestava:  Horák J. - Filcsák (74.Rodr) - Drinka (64.Urban), Kosina, Harvančák - Polák, Slavík, Jakoubek, Nossek - Horák L. (77.Geletič), Petružálek

Branky: 3´ Zdržálek E. - 68´ a 71´ Petružálek, 13´ Horák L., 45´ Polák

ŽK: 1:1 (Urban)

ČK: 0:1 (67´ Zdržálek E.)

Rozhodčí: Říha - Tobiáš, Matějka

Diváků: 90

Tatran začal utkání vlažně a hosté toho využili již ve třetí minutě, kdy se dostali do vedení a pokazili Joskovi dosavadní jarní neprůstřelnost. To domácí konečně probudilo, ale v první šanci hlavičkuje nad bránu Jakoubek po centru Petružálka. Ve 13.minutě se Hartě nepovedl odkop od vlastní branky, k míči se dostal Luboš Horák a lehkou tečí vyrovnal na 1:1. Pak měl Tatran štěstí, když střelu hostů vykopával Jakoubek z brankové čáry. Šance se pak střídaly na obou stranách, ale vyloženější měli hosté. Zatímco na straně Tatranu hlavičkoval Petružálek dvakrát nad bránu, za Joskou Horákem zvonila dvakrát branková konstrukce. Naštěstí těsně před odchodem do kabin Slavík hlavou prodlužuje na Poláka a ten z pravé strany prostřelil gólmana - 2:1.

Druhý poločas zahájila střela Nosska těsně vedle a pokračoval vyrovnaný zápas, kdy se Tatran pokoušel vstřelit třetí gól a naopak hosté se snažili o vyrovnání. O osudu utkání rozhodly čtyři minuty (67. - 71.). Nejprve Petružálek vysunul Poláka, který pelášil sám na bránu a vyběhnuvší gólman ho sestřelil - penalta. Proti tomu vehementně protestoval Zdržálek a byl vyloučen. K penaltě se postavil nejlepší střelec Tatranu Petružálek a nezaváhal. Chvíli na to byl podražen Nossek při průniku do vápna a Petružálek měl z další penalty možnost opět navýšit své střelecké konto. Penaltu kopnul do stejného místa a Tatran vedl 4:1. Pak už se utkání jen dohrávalo a Petružálek se mohl dočkat hattricku, když tři minuty před koncem nezužitkoval dlouhý výkop Josky a vysoko přestřelil.

.

Program na příští týden:

V úterý a pátek trénink na hřišti od 17,30 hod.

V sobotu 23.4. hraje „áčko“ v Dolní Kalné (17,00), sraz na Tatranu v 15,45 hod., starší žáci jedou do Mladých Buků (BUS 11,45). Mladší žáci a starší přípravka jedou do Českého Meziříčí (BUS 7,30) - soupeři Č.Meziříčí, Slavia HK a N./St. Paka.

V neděli 24.4. hostí „béčko“ doma Chvaleč (14,00) a dorost jede do Malých Svatoňovic (BUS 13,00).