Tatran Hostinné - Sokol Staré Buky 6:2 (3:0)

Další vysoké vítězství Tatranu ...

Sestava:  Horák J. (62.Lánský) - Harvančák, Filcsák, Ulvr - Slavík, Kosina - Kracík D., Lev (62.Kováč), Jakoubek - Horák L., Petružálek (74.Rodr)

Branky: 45., 53., 61. Lev, 7. Petružálek, 43. Horák L., 77. Rodr - 66. Záplata, 90. Dvořák

ŽK: 2:2 (Kracík D., Rodr)

ČK: 0:1 (45. Vilám)

Rozhodčí: Bartoň - Doubic, Zajíc

Diváků: 90

Tatran chtěl navázat na vysokou výhru v Bohuslavicích, což se mu od začátku soustavným tlakem dařilo. Už v 7.minutě vyrobil hostující obránce hrubku a Lev našel před brankou Petružálka - 1:0. V 11.minutě trefuje Jakoubek z přímáku břevno, o pět minut později ho napodobuje Luboš Horák. Ve 23.minutě neprostřelil gólmana Luboš Horák, a Dvořák byl na místě i po narážečce Lva s Kosinou. Ve 43.minutě prošel David Kracík z vlastní poloviny po pravé straně, zpětnou přihrávkou našel Luboše Horáka, který střelou pod břevno zvýšil na 2:0. Ale to ještě nebyl konec první půle. V její poslední minutě byl faulován ve vápně Luboš Horák a pískala se penalta, což neunesl hostující Vilám a šel pod sprchy. Penaltu pak bezpečně proměnil Lev.

Zanedlouho po změně stran poslal Luboš Horák do úniku Jakoubka, ten odcentroval na Lva, který si pohrál s obráncem a zvýšil na 4:0. Lev pak v 61.minutě zkompletoval hattrick, když zužitkoval přihrávku Slavíka - 5:0. Tatran pak trochu polevil a v 66.minutě hosté trestají Záplatou do otevřené obrany - 5:1. Naštěstí pak odpověděl střídající Rodr po přihrávce Luboše Horáka - 6:1. V závěru utkání zachránil Buky od debaklu nestárnoucí gólman Dvořák, který postupně vychytal ve vyložených šancích Luboše Horáka, Ulvra a Kováče. Navíc v poslední minutě korigoval Dvořák z penalty na 6:2.

Pochvalu zaslouží hostující fan-club, který i za nepříznivého stavu hosty po celý zápas povzbuzoval, na což navázali i naši dorostenci ve druhé půli zápasu.

Program na příští týden:

Ve středu 6.10. hraje „áčko“ doma dohrávku od 16,30 hod. s Dolní Brannou - sraz na hřišti v 15,45 hod.

V pátek trénink na hřišti od 17,30 hod.

V sobotu 9.10. jede „áčko“ do Lánova (od 16,00 hod.) - sraz na hřišti ve 14,45 hod., dorost do Meziměstí (BUS 11,45) a mladší přípravka do České Skalice (od 10,00 hod.) - soupeři Rozkoš, Hořice a Jaroměř. V neděli 10.10. hraje „béčko“ doma s Hajnicí (od 14,00 hod.), žáci jedou do Týniště nad Orlicí (BUS 8,00), mladší žáci a starší přípravka jedou do Trutnova (BUS 8,00) - soupeři Trutnov, Dvůr Králové a Rtyně.

Autor: Zdeněk Macháček