FK RAKO Bohuslavice - Tatran Hostinné 2:8 (2:0)

Neuvěřitelný obrat ve druhém poločase - trenér Petružálek vstřelil už 25 gólů v podzimních okresních soutěžích ...

Sestava:  Horák J. (78.Lánský) - Kracík D., Filcsák (72.Kvášovský), Nossek - Slavík, Kosina - Polák, Kracík L., Jakoubek - Kováč (78.Rodr), Petružálek

Branky: 16. a 36.domácí - 49., 62., 69., 71.Petružálek, 53.Slavík, 70.Kováč, 88.Jakoubek

ŽK: 1:1 (Kracík D.)

ČK: 1:0

Rozhodčí: Mahrla - Chvalina, Herák

Diváků: 40

První poločas začal Tatran tak, jak ve Svobodě druhý končil. Byl sice kombinačně lepším týmem, ale góly dávali pouze domácí. Už v 8.minutě přišlo varování, když domácí hráč vyzrál nad ofsajdovou pastí a postupoval sám na Josku Horáka, který včasným vyběhnutím zachránil. Na druhé straně ve 13.minutě rozehrál signál Slavík na Jakoubka, jeho střelu gólman vyráží před Kováče, kterému se zakončit nepodařilo. Tatran se snaží útočit, ale domácí v 16.minutě podniknou brejk do otevřené obrany a vedou 1:0. Ve 31.mintě šel za dlouhým míčem Kováč, ale v souboji s domácím gólmanem nebyl dostatečně důrazný. A tak opět přišel trest. Ve 36.minutě prošel domácí hráč až do vápna, kde ho musel faulovat David Kracík. Při následné penaltě si Joska sice na míč sáhl, ale jeho průniku do sítě nezabránil - 2:0.

Co proběhlo o poločase v kabině si nechám pro sebe - každopádně do druhé půle nastoupil zcela jiný Tatran. Nasázel osm gólů a ještě spoustu šancí neproměnil. Nutno dodat, že svým  dílem k obratu přispěli i domácí, kteří postupně odpadali fyzicky - navíc se jejich hráč nechal v 56.minutě po druhé žluté kartě vyloučit. Ale jak padaly góly:

49.minuta - Joskův dlouhý výkop prodlužuje domácí obrana na Petružálka a ten samostatný nájezd proměnil - 1:2.

53.minuta - Kováč je při střele sražen a z následné penalty vyrovnává Slavík.

62.minuta - po rohu Jakoubka hlavičkuje na zadní tyči David Kracík, gólman zázračně jednou rukou vyráží a míč si najde Petružálek - 2:3.

69.minuta - Luboš Kracík vysunul na pravé straně Kováče, ten před bránou nachází Petružálka, který kompletuje hattrick - 2:4.

70.minuta - útočné duo si pozice vyměnilo, tentokrát nachází Petružálek Kováče - 2:5.

71.minuta - tříminutovku hrůzy pro domácí ukončuje opět Petružálek, kterého vysunul Nossek - 2:6.

78.minuta - pronikající Rodr našel zpětnou přihrávkou Luboše Kracíka - 2:7.

88.minuta - Slavíkův centr zprava usměrňuje do sítě Jakoubek - 2:8.

Program na příští týden:

V úterý 28.9. hraje „áčko“ doma od 16,30 hod. s Dolní Brannou, dorost od 14,15 hod. přivítá Bílou Třemešnou a žáci jedou do Lázní Bělohrad (BUS 13,00).

V pátek trénink na hřišti od 17,30 hod.

V sobotu 2.10. hostí žáci doma Meziměstí (12,00 hod.), dorost Janské Lázně (13,45 hod.) a „áčko“ Staré Buky (16,00 hod.)

V neděli 3.10. jede „béčko“ do Kuksu (16,00 hod.), mladší žáci a starší přípravka jedou do Dvora Králové (BUS 8,00) - soupeři Dvůr Králové, Žacléř, Červený Kostelec a mladší přípravka sehraje domácí turnaj od 10,00 hod. - soupeři Trutnov, Cidlina a Jaroměř.

Autor: Zdeněk Macháček