Tatran Hostinné - FK Dolní Kalná 3:0 (1:0)

Sestava:  Horák J. - Filcsák - Urban, Slavík, Kracík J., - Polák, Jakoubek (66.Geletič V.), Lev, Kracík L. (78.Rodr) - Horák L. (60.Kováč), Petružálek

Branky: 4´ a 53´ Lev, 50´ Petružálek

ŽK: 3:0 (Jakoubek, Horák L., Lev)

Rozhodčí: Mahrla - Zajíc, Kubálek

Diváků: 90

Derby před překvapivě slabou diváckou kulisou začali lépe domácí. Už ve 2. minutě vysunul Lev Luboše Horáka, který běžel sám na bránu a ve vápně byl faulován. Z následné penalty poslal Tatran do vedení Lev - 1:0. To však bylo ze strany Tatranu nadlouho vše. Hosté se lépe pohybovali a nebýt jejich střelecké impotence, kdoví jak by se utkání vyvíjelo. Až po půlhodině střílí Tatran na bránu, ale se dvěma střelami Lva si gólman poradil. V závěru poločasu ještě hlavičkuje Petružálek po centru Jakoubka těsně vedle.

Po změně stran Tatran brzy rozhodl o osudu utkání. V 50. minutě se Filcsák s míčem na noze dlouho rozhlížel, komu nahrát, pak našel na levé straně Petružálka, který se z voleje krásně trefil - 2:0. Tři minuty na to centruje před bránu Polák, kde se hráči Kalné nedohodli s gólmanem a Lev už měl snadnou práci - 3:0. Pak už se utkání jen dohrávalo, k přímému ohrožení gólmanů již nedošlo. Výjimkou byla 85. minuta, kdy se po chybě obránce dostal před gólmana Kováč, ale neprostřelil ho.

Program na příští týden:

Ve středu 22.9. hraje „áčko“ dohrávku ve Svobodě od 17,00 hod. - sraz na hřišti v 15,45 hod.

V pátek trénink na hřišti od 17,00 hod.

V sobotu 25.9. jedou žáci do Solnice (BUS 7,30), dorost do Rudníku (od 13,15 hod. - doprava na kolech) a „áčko“ do Bohuslavic (16,30 hod.) - sraz na hřišti v 15,00 hod.

V neděli 26.9. hrají mladší žáci a starší přípravka doma turnaj (9,00 hod.) - soupeři Žacléř, Úpice a Dvůr Králové, poté hraje „béčko“ doma s Bernarticemi (14,00 hod.) a mladší přípravka jede do Horního Starého Města - soupeři HSM, Broumov a Vrchlabí.

Autor: Zdeněk Macháček