Jiskra Podhůří - Tatran Hostinné 1:5 (1:2)

Tatran od 3.minuty prohrával, pak však přišla kanonáda ...

Sestava:  Horák J. - Ulvr (46.Harvančák), Filcsák (87.Rrodr), Urban (46.Jakoubek) - Kracík J., Slavík - Polák, Kracík L., Nossek - Horák L. (61.Kováč), Petružálek

Branky: 3´ Polonský - 45´, 55´ a 88´ Petružálek, 13´ vlastní, 85´ Kováč

ŽK: 1:3 (Filcsák, Kracík J., Petružálek)

Rozhodčí: Seidl - Dytrych, laik

Diváků: 80

Utkání začalo pro Tatran šokem - už ve 3.minutě vyzval Luboš Horák zpětnou přihrávkou k brejku domácí a Polonský prostřelil bráchu Josku v bráně. Na štěstí bylo za deset minut vyrovnáno, když střelu Slavíka z přímáku si sráží obránce do protipohybu gólmana. Od této chvíle se hrálo nahoru - dolu, ve 28.minutě chytá Joska Horák gólovku Podhůří. Pak prošel po levé straně Petružálek, přízemním centrem našel před brankou Luboše Horáka, kterému střelu zblokoval obránce. Na druhé straně vystrašil všechny Urban, který hlavičkou poslal „malou domů“ těsně vedle pravé tyče branky vyběhnuvšího Josky Horáka. Ve 42.minutě spálil tutovku Luboš Kracík, který sám před brankou trefuje gólmana. Těsně před odchodem do kabin se z přímáku trefuje do šibenice Petružálek a posílá Tatran do vedení.

Po změně stran se domácí více tlačili do zakončení, ale to bylo nepřesné nebo to pochytal Joska v brance. Naopak Tatran využíval okének v obraně domácích k několika rychlým protiútokům, z nichž se alespoň tři podařilo přesně zakončit. V 55.minutě vysunul Harvančák Poláka, ten zprava odcentroval a následných zmatků v obraně domácích využil Luboš Kracík, který našel Petružálka, pro něhož nebyl problém skórovat - 1:3. Další dvě super šance nevyužil Kováč, ale vše si vynahradil v 85.minutě kdy ho v situaci dva na jednoho poslal do brejku Nossek. Těsně před koncem ještě zasprintoval z půlky Petružálek a přesnou střelou zkompletoval hattrick. Tatran si tak odváží cenné tři body, pozitivem je rovněž návrat zraněných - Harvančáka s Jakoubkem.

Program na příští týden:

Ve středu 15.9. hraje „áčko“ finále okresního poháru od 17,30 hod. ve Starém Rokytníku - sraz na hřišti v 16,15 hod.

V pátek trénink na hřišti od 17,00 hod.

V sobotu 18.9. hostí žáci doma Mladé Buky (12,30 hod.), dorost Velké Poříčí (14,15 hod.) a „áčko“ Dolní Kalnou (16,30 hod.)

V neděli 19.9. jede „béčko“ do Podhůří (16,30 hod.), mladší žáci a starší přípravka jede do Jaroměře (BUS 7,45) - soupeři Jaroměř, Úpa „B“, Vrchlabí a mladší přípravka jede do Horního Starého Města - soupeři HSM, Hronov a Rychnov.