Tatran Hostinné - Baník Rtyně 3:3 (0:1), na pen. 1:2

Tatran už prohrával 0:3, přesto vydoloval alespoň bod ...

Sestava: Horák J. - Geletič V., Kracík J., Urban (78.Doubek) - Kosina, Kvášovský (46.Sokolovič) - Polák, Slavík, Kracík D. - Horák L. (75.Kováč), Petružálek

Branky: 80´ Slavík, 88´ J.Kracík, 90´ Petružálek - 44´ Brát, 70´ Černý, 75´ Vítek

ŽK: 1:4 (Kracík J.)

Rozhodčí: Prokop P. - Dvořák, Kutifel

Diváků: 70

Začátek zápasu byl z obou stran opatrný a tak první šance přišla až v 15.minutě, kdy pěknou souhru zakončuje střelou Luboš Horák - gólman vyráží. O dvě minuty později se stejný hráč zjevil sám před gólmanem, míč mu ale utekl. Hosté poprvé zahrozili ve 20.minutě, kdy po standardní situaci přestřelují bránu. Ve 31.minutě po přímáku Kosiny hlavičku Petružálka vytáhl gólman nad břevno, z následného rohu pálí vedle Honza Kracík. Když už se zdálo, že se za bezbrankového stavu půjde do kabin, zahrávali hosté z pravé strany přímý kop, míč lehce posílá Brát do vápna a ten k údivu všech nikým netečován končí za tyčí Horákovi branky - 0:1.

Na začátku druhé půle se dostal do šance Petružálek, ale gólman opět vyráží. Ve 48.minutě na centr nejvýše vyskočil nejmenší hráč na hřišti Polák (promiň Kose) a hlavou trefuje tyč. V této fázi utkání Tatran marně dobývá hostující branku, Rtyně se jen brání, ale každou zbytečnou ztrátu míče dokáží hosté využít k rychlým brejkům, které v 70. a 75.minutě proměňují už ve tříbrankové vedení. Za stavu 0:3 už někteří diváci odcházejí, ale zdaleka nebyl konec. V 79.minutě byl po rohu sražen Petružálek a Slavík proměňuje penaltu - 1:3. V 88.minutě napřáhl zdálky Honza Kracík a trefuje se přesně k tyči - 2:3. V poslední minutě zahrává Tatran Davidem Kracíkem rohový kop, do vápna míří i Joska Horák. V nastalé skrumáži se nejlépe zorientuje Petružálek a střelou pod břevno vyrovnává na 3:3.

V penaltové loterii se už štěstí od Tatranu odvrátilo, když jedinou penaltu proměnil Doubek (nedali Slavík a Joska Horák) a tak si dva body odváží Rtyně. Přesto všem děkuji za bojovnost, kterou se podařilo alespoň vyrovnat. I bez šesti hráčů (zranění, nemocní, chlastající) tato sestava ukázala, že hrát se dá s každým.

Program na příští týden:

Ve středu 8.9. hraje „áčko“ semifinále poháru OFS v Libotově (17,30 hod.) - sraz na hřišti v 16,15 hod., starší žáci hrají doma dohrávku s Českým Meziříčím (17,00 hod.).

V pátek trénink na hřišti od 18,00 hod.

V sobotu 11.9. hraje doma turnaj mladší přípravka (10,00 hod.) - soupeři Třebechovice a Jičín. „Áčko“ zajíždí do Podhůří (17,00 hod.) - sraz na hřišti v 15,45 hod.

V neděli 12.9. hraje „béčko“ doma s Chotěvicemi (14,00 hod.), dorost jede do Kuksu (BUS 12,30), starší žáci do Kostelce nad Orlicí (BUS 7,30) a mladší žáci se starší přípravkou do Opočna (BUS 8,15) - soupeři Opočno, Hořice a Slávia Hradec.