Tatran Hostinné - FK HAVEX Strážné 4:1 (3:1)

Ve středeční  dohrávce si Tatran připsal první výhru ...

Sestava: Horák J. - Geletič V., Filcsák, Kracík D. - Kosina, Kracík L., Polák, Lev, Jakoubek (82.Kvášovský) - Horák L. (76.Sokolovič), Petružálek (86.Doubek)

ŽK: 2:2 (Kracík D., Lev)

Rozhodčí: Rolf - Zajíc, Mrkvička

Diváků: 100

Na pěkně upraveném terénu se hrál zásluhou obou mužstev svižný fotbal. Hráči Tatranu chtěli odčinit minulý debakl a od začátku se do soupeře pustili pěkně zostra. Už v 8. minutě gólman vyráží tvrdou střelu Jakoubka a dobíhající Polák byl u balonu včas - 1:0. V 17. minutě pálí z voleje David Kracík, míč se odráží od břevna k Polákovi, jehož střelu s námahou vyráží gólman a Lev z úhlu míří do boční sítě. Následnou rozehrávku hostí od branky vystihuje Lev, obloučkem nachází Petružálka, který střelou našel mezeru mezi gólmanem a pravou tyčí - 2:0. Za tři minuty však hosté potrestali špatnou rozehrávku a snižují Grégrem na 2:1. Šance se pak střídají na obou stranách - Jakoubek pálí do břevna, Joska Horák zase vyráží střelu Jiřičky.  Klid na kopačky domácích přinesla 38. minuta, kdy se Lev uvolnil před vápnem a střelou k tyči zvýšil na 3:1.

Po změně stran si Tatran vybral tradiční slabší dvacetiminutovku, hosté toho ale nedokázali využít. Většinou nakopávali míče na osamoceného Danihelku, kterého obrana pokryla. Tatran se dostával do střeleckých příležitostí, ty však nepřesně zakončoval (Jakoubek, Lev). Zaujalo také několik úniků Poláka, který má snad dvoje plíce - stihl po celý zápas bránit i útočit. Až v 71. minutě našel Petružálek Luboše Kracíka, který prošel až do vápna a umístěnou střelou dává na konečných 4:1.

Autor: Zdeněk Macháček