Tatran Hostinné - Baník Žacléř 7:1 (3:0)

Střelecká nemohoucnost prolomena - odnesl to Baník ...

Sestava:  Horák Luboš - Ulvr - Filcsák (60.Boháč), Kosina, Urban - Doubek, Kracík David, Kracík Luboš, Nossek (46.Punner) - Jakoubek, Petružálek (72.Kvášovský)

Branky: 23´, 37´, 60´ Jakoubek, 54´, 63´ Petružálek, 42´ Kracík L., 90´ Ulvr - 83´ Hradecký

ŽK: 3:3 (Petružálek, Kosina, Urban)

Rozhodčí: Říha - Mlynář, Rodr

Diváků: 70

Se snahou prolomit už více jak dvouzápasový střelecký půst přivítal Tatran žacléřský Baník, který se příští sezónu netají postupovými ambicemi. Do sestavy se vrátil Jakoubek, který ač dostal tři zápasy nepodmíněně si de facto odstál zápasů dvanáct.

Už za první tři minuty si Tatran vypracoval tři šance a zdálo se, že střelecká mizérie bude pokračovat. V 18.minutě prokličkoval obranou Jakoubek, ale trefuje jen gólmana. Tři minuty na to vyráží gólman střelu Luboše Kracíka na roh. Tatran se dočkal prvního gólu ve 23.minutě. To Luboš Kracík vhodil aut na Nosska, ten prostrčil Jakoubkovi, který poprvé prostřelil gólmana. Ve 28.minutě se Jakoubek opět dostal do úniku, přehazuje gólmana, ale míč končí na tyči. Ve 35.minutě se narodila jediná šance hostů v prvním poločase, když Luboš Horák zlikvidoval samostatný nájezd. Za dvě minuty ale Jakoubek obral obránce o míč a střílí svůj druhý gól. Ke konci poločasu byl Jakoubek v úniku těsně před vápnem faulován a Luboš Kracík z přímáku stanovil poločasové skóre 3:0.

Úvod druhé půle zastihl Tatran tradičně v útlumu a hosté toho málem využili ve 49.minutě, kdy netrefují odkrytou bránu. Pak však přišla smrtící devítiminutovka Tatranu. 54.minuta: Jakoubek tvrdě pálí z trestného kopu, míč je několikrát tečován a dobíhající Petružálek těsně před gólmanem uklízí míč do sítě - 4:0. 60.minuta: Doubek vybojoval míč, vysunuje Jakoubka a ten udělá kličku i gólmanovi - 5:0. 63.minuta: Petružálek předvedl nevídaný sprint z půlky hřiště  a jeho střela míří od tyče do sítě - 6:0. Za tohoto stavu a vedra se už nikomu moc hrát nechtělo, což dalo nespokojené publikum občas najevo. A tak se do šancí dostal i Baník - v 83.minutě se Hradecký přehnal okolo Ulvra a snížil na 6:1, o minutu později trefují hosté břevno. Poslední slovo měl ale Tatran, když v závěrečné minutě zužitkoval Ulvr dlouhý výkop Luboše Horáka a parádním lobem přehodil gólmana.