Tatran Hostinné - Baník Rtyně 1:1 (0:1), na pen. 2:1

Na domácí půdě jsme opět doplatili na neproměňování 100% šancí ...

Sestava:  Horák L. - Ulvr - Filcsák (67.Celar), Kracík J., Urban - Harvančák, Kracík L. (67.Ferenci), Kosina, Kracík D. - Polák, Petružálek

ŽK: 4:3 (Harvančák, Ulvr, Kracík L., Kracík D.)

ČK: 1:2 (Ulvr - Pour, Slavíček)

Rozhodčí: Dytrych - Kejzlar

Diváků: 90

I ve druhém jarním domácím utkání se konal festival neproměněných šancí, který stál Tatran 3 body. První půle byla ještě vyrovnaná, ale Tatran si přece jen vytvořil více vyložených šancí. Začátek byl opatrný z obou stran a tak se první šance urodila až ve 22.minutě, kdy Luboš Kracík vracel míč na Poláka a jeho tečovaná střela skončila na tyči. Ve 30.minutě hlavičkuje nad branku Harvančák po centru Ulvr, tři minuty na to trefuje pravou tyč z přímáku Luboš Kracík. Pak se dostali ke slovu hosté - nejprve zlikvidoval bravurním zákrokem střelu k tyči Luboš Horák, ale ve 37.minutě už byl krátký po přímém kopu hostů. Obrana včas neodvrátila míč a ze skrumáže se hostující hráč trefil do šibenice. Těsně před odchodem do kabin ještě překonává hostujícího gólmana hlavičkou Polák, ale střelu zastavují na brankové čáře obránci.

Druhý poločas už byl v režii Tatranu a na branku Rtyně se valil jeden útok za druhým. Bohužel z mnoha šancí se podařila proměnit v gól pouze jediná. V 55.minutě vyslal Petružálek do sóla Poláka, ten však včas vyběhnutého gólmana neprostřelil. Za tři minuty končí sražená střela Luboše Kracíka těsně vedle. Od 63.minuty se několik minut nehrálo - Luboš Kracík doplatil na tvrdou hru hostí zlomeným nosem a v následném chumlu hráčů se dlouho diskutovalo a snad došlo i na pěsti. To však ví (nebo neví) pouze rozhodčí, který nejprve vyloučil hostujícího hráče a po protestech hostů vylučuje i Ulvra. V 70.minutě mohl vyrovnat Petružálek, který se dostal k míči po akci Ferenciho, ale snad z metru překopl prázdnou bránu. V 76.minutě běží na gólmana opět Polák, ale dopadlo to stejně jako v minutě 55. Až v 80.minutě se Tatran dočkal vyrovnání, když tvrdou střelu Honzy Kracíka gólman neudržel a Ferenci byl u míče včas - 1:1. V 85.minutě šli hosté do devíti, když Slavíček uviděl po sestřelení Poláka druhou žlutou kartu. Rozhodčí pak nastavoval osm minut. Největší šanci měl v 91.minutě Urban, který netrefil před prázdnou brankou přízemní centr Poláka.

A tak se šlo na penalty, kde se rozhodlo až v páté sérii, protože se obě mužstva předháněla v jejich zahazování. Tatran vyhrál 2:1, když penalty proměnili Urban a David Kracík.