Jiskra Kuks si opět drží svou domácí neporazitelnost ...

Obrana: Jan Zítko - David Buchar - Petr Janouch - Jan Vacek - Jirka Matoulek

Záloha: Martin Müller (Ondřej Jelínek) - Lešek Przybyla - Ondřej Schwaninger (Michal Kudrna) - Jakub Růžička (Pavel Šmucer)

Útok: Petr Salač (Martin Helwig 45´) - Martin Jakoubek 30´ červená>

Střídání: Lukáš Vais - Radim Jakoubek

Branky: Martin Müller, Lešek Przybyla

Jak již nadpis napovídá, tatranský dorost zavítal na horkou neporazitelnou půdu Kuksu. V minulých ročnících se nám v Kuksu nepodařilo bodovat. V nedělním zápase jsme tudíž byli motivováni hned dvakrát, dovést cenné body a prolomit šňůru neporazitelnosti domácích.

Na nerovném povrchu začalo utkání v rychlém a důrazném tempu, kde ospalý rozhodčí Bartoň opravdu spal. V 11. minutě na půlící čáře nedovoleně zastavuje náš obránce hráče Jiskry, ten padá bolestivě na trávník, domácí neváhají a rychle rozehrávají dlouhý míč za naší dezorientovanou obranu, kde číhal připravený rozběhnutý domácí útočník a překonavá skvěle chytajícího Zítka - skóre se mění na 1:0 pro domácí.

Ve 26´ minutě dostává míč na nohu Martin Jakoubek (Máca) a vysouvá  po pravé straně rozběhlého  Martina Müllera (Boudýho). Boudy nebojácně kličkou překonává  levého beka a stopera a z úhlu srovnává skóre na  1:1. Jiskra odpovídá důrazem a místy likvidačními zákroky na náš tým “ ale naši kluci nejsou bábovky a umí přijímat i rozdávat (hrdost). .

Běží  30´ minuta Máca rozehrává přímý kop, domácí  hráč dobíhá k stojícímu míči do blízkosti cca 30cm, narušuje posunky rozebíhajícího se Mácu, ospalý rozhodčí Bartoň ponechává hru ,střela se odráží od zdi, Máca snažící se vybojovat míč zpět setrvačností svého těla, sráží hráče Kuksu k zemi. Nepřiměřeně už tak vypjatém a nervózním zápase vytahuje (opět) ospalý rozhodčí Bartoň červenou kartu a naše mužstvo hraje v deseti. Po 9.minutách hry se nadechuje ke krásné individuální akci Lešek Przybyla (Léša), obchází středního záložníka, lehkým předkopnutím míče přesprintuje  bezmocného stopera a přízemní střelou pod brankáře dostává oslabené mužstvo Tatranu do vedení  1:2.

V cca 42´ minutě překopávají domácí naší obranu, dobíhající obránce v protipohybu nešťastně sráží útočníka domácích v pokutovém území a ospalý rozhodčí Bartoň píská pokutový kop - náš skvěle připravený brankář Jan Zítko ml (Zíťan) penaltu lišácky chytá. Tento stav se do poločasu nezměnil.

Po výměně stran přidala domácí Jiskra na tempu z vidiny oslabení našeho mužstva, ale naše obrana i s mladým Zítkem byla nedobytný německý kryt. V 55´minutě po nepřehledném shluku těl v malém vápně se rozezní píšťalka ospalého p. Bartoně, ruka směřuje opět na pokutový kop, bohužel pro nás druhou nabídnutou penaltou domácí nepohrdli a srovnali skóre na 2:2 .

Do 72´ minuty  v zápase výborný brankář Zíťan držel vyrovnaný stav - po nedorozumění s Léšou, který tělem odstavoval dotěrného domácího útočníka, při naší smůle špičkou kopačky posunul za záda našeho brankaře na konečný stav 3:2. Do konce zápasu měli pár příležitostí k vyrovnání Boudý a Martin Helwig (Bůček),ale stav se již nezměnil.

Chtěl bych poděkovat fanouškům, Chotěvickým  raudís a maminkám hráčů za psychickou podporu.

9.5 v neděli se budeme soustředit na další těžký zápas v Bílé Třemešné, odjezd 13:30, výkop 14:45 .                            Ve středu a v pátek od 17:00 trenal.

Autor: Pavel Urban